BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

E-tekstilė šildomiems erdviniams ortopediniams gaminiams

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0018

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Kauno technologijos universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-23

Aukštos pridėtinės vertės tekstilės gaminių kūrimas ir gamyba, inovatyvių technologijų vystymas, tekstilės produktų funkcionalumo didinimas yra prioritetinės tekstilės inžinerijos vystymo kryptys. Šiuolaikinių tekstilės technologijų galimybės gaminti sudėtingų erdvinių formų ir struktūrų gaminius, derinant įvairius pluoštus, išplečia tekstilės gaminių funkcionalumo ir pritaikomumo ribas. Viena iš sparčiausiai pasaulyje vystomų tekstilės gaminių grupių yra elektroninė tekstilė, tai tekstilė su integruotais elektrai laidžiais siūlais ir elektronikos elementais. Dėvimoji elektronika tekstilės gaminiuose reikšmingai padidina gaminių funkcionalumą, tačiau dar yra daug iki šiol neišspręstų neapibrėžtumų. E-tekstilės vystymas įgalina kurti šildomus reguliuojamos temperatūros ortopedinius gaminius, kurie padeda spręsti dėl lėtinių skausmų kylančias mažo fizinio aktyvumo problemas. Per mažas fizinis aktyvumas yra didelė ir auganti ne tik mūsų senstančios visuomenės, bet ir jaunų žmonių problema. Kompresiniai tekstiliniai profilaktinio dėvėjimo įtvarai pagerina laikyseną, sumažina vargstamumą ir su judesiu susijusį fiziologinį stresą, pagerina kraujotaką ir sumažina lėtinius skausmus, o šildomi ortopediniai gaminiai šį poveikį dar labiau sustiprina ir leidžia greičiau pasiekti rezultatą. Taigi, būtina užtikrinti, kad šildomo ortopedinio gaminio temperatūra bus pasiekiama per kuo trumpesnį laiką ir palaikoma pastovi nustatytose temperatūrinėse ribose. Naujausių technologijų dėka elektrai laidų (šildomą) siūlą galima pakloti iškart gaminio struktūros formavimo metu. Šio projekto tikslas - sukurti laikyseną gerinantį, skausmus ir sąstingį mažinantį tekstilinį ortopedinį gaminį su kontroliuojamu ir interaktyviai reguliuojamu šildymu. Tikslui pasiekti sprendžiamas uždavinys - sukurti erdvinę tekstilinę struktūrą su betarpiškai integruotu šildymo elementu, užtikrinančiu reikalaujamą ir reguliuojamą šildymo temperatūrą bei funkcinių ir komforto savybių ilgaamžiškumą.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-01-22
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2021-05-04)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2021-05-04) 80.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 63 680,40 Eur
Prašoma finansavimo suma: 63 680,40 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2023-06-30
Sutarties pasirašymo diena: 2021-07-01
Sutarties galiojimo pabaiga: 2023-11-27
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
63 680,40 63 680,40 63 680,40 63 680,40

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 1.00
2 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00
3 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-18 07:49

Susiję įrašai