BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Elektroniniai lietuvių kalbos ištekliai E-lingua (E-Lingua)

Nr. 01.1.1-CPVA-V-701-04-0003

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Vytauto Didžiojo universitetas
Savivaldybė Kauno miesto
Priemonė MOKSLINIŲ TYRIMŲ, EKSPERIMENTINĖS PLĖTROS IR INOVACIJŲ INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA IR INTEGRACIJA Į EUROPINES INFRASTRUKTŪRAS
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Projekto sąrašo numeris 01.1.1-CPVA-V-701-04

Projekto tikslas yra 2018-2020 m. užtikrinti lietuvių kalbos išteklių ir technologijų sklaidą Europoje, bei suteikti galimybes Lietuvos mokslininkams savo tyrimuose naudotis Europos valstybių kalbos ištekliais ir technologijomis. Visateisė narystė suteikia galimybę Lietuvai pilnavertiškai dalyvauti CLARIN ERIC mokslinių tyrimų infrastruktūroje, t. y. būti prisijungusiems prie CLARIN ERIC tinklo, kuris suteikia atvirą prieigą prie kalbos išteklių bei technologijų, užtikrinti kokybišką CLARIN paslaugų veikimą, gauti naujausią informaciją ir konsultacijas, dalyvauti CLARIN komitetuose ir administravimo organuose, dalyvauti svarbiuose susitikimuose, atstovauti Lietuvą ir lietuvių kalbą. CLARIN ERIC konsorciume Lietuvai būtų naudinga dalyvauti dėl šių priežasčių: tai padėtų kompiuterizuoti lietuvių kalbą ir taip ją išsaugoti skaitmeninėje erdvėje; tai suteiktų žinių apie egzistuojančius kalbos išteklius ir technologijas, apie galimybes dalį jų pritaikyti lietuvių kalbai ir taip apsaugotų nuo panašių priemonių kūrimo; tai leistų Lietuvoje parengtiems ir rengiamiems kalbos ištekliams ir įrankiams pritaikyti tarptautinius kokybės standartus, išteklius įtinklinti ir padaryti prieinamus mokslui ES ir gobaliu mastu; tai leistų Lietuvos mokslininkams ir kalbos technologijų kūrėjams laisvai naudotis CLARIN saugyklose sukauptais ištekliais; tai sąlygotų kur kas didesnį nei dabar Lietuvos mokslininkų, ypač lituanistų, tarptautiškumą; tai suteiktų naujų galimybių ir didelę paskatą atlikti šviečiamąjį ir ugdomąjį moksleivių ir studentų lavinimą, mokant juos naudotis kalbos ištekliais ir technologijomis taip; tai padėtų spręsti daugiakalbystės problemas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu; tai suteiktų galimybių CLARIN drauge su kitais bendruomenės nariais inicijuoti kitus ES finansuojamus projektus ir juose dalyvauti; tai pagreitintų e-mokslo raidą Lietuvoje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-12-15
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas
2. Naudos ir kokybės vertinimas Netaikoma 0.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 40 669,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 40 669,00 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai