BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Geo-istorinio naratyvo modelio sukūrimas naudojant skaitmeninės humanistikos ir GIS prieigą. XVIII a. pab. LDK infrastruktūros atvejis.

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-17-0029

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-17

Projektu, pasitelkus skaitmeninės humanistikos ir GIS prieigas, siekiama sukurti geoistorinio pasakojimo modelį (platesnį taikymą turintį prototipą), tinkantį sisteminti, analizuoti ir vizualizuoti ankstyvųjų naujųjų laikų istorinius šaltinius. Pagrindiniu tyrimo šaltiniu pasirinktas archyvinių rankraštinių dokumentų masyvas, pristatantis XVIII a. pabaigos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) infrastruktūrą, jos kokybines ir kiekybines charakteristikas, infrastruktūros objektų naudojimą, skirtingoms gyventojų socialinėms grupėms vykdant ekonomines veiklas. Tyrimu siekiama pademonstruoti skaitmeninės humanistikos teikiamas galimybes tyrinėti ir naujai perskaityti istorinius archyvinius šaltinius bei analizuoti erdvinius ekonominės veiklos skirtingose LDK teritorijose modelius, tikrinti esamas išvadas ir kelti platų spektrą klausimų, susijusių su urbanistine ir neurbanizuotų vietovių infrastruktūra, gyventojų ekonominėmis veiklomis, konkurencija, asmenų, prekių ir paslaugų judėjimo schemomis, lokalia ir kasdienybės istorija. Pažangių tyrimo metodų įsisavinimas ir jų taikymas suteikia galimybę tarptautinės tarpdisciplininės tyrimų grupės tyrėjams formuoti naują kryptį istorijos moksle, o jų taikymas, analizuojant masinius duomenis, tikimasi, taps postūmiu plėtoti Lietuvoje nevykdomus LDK laikotarpio ekonomikos tyrimus. Atsižvelgiant į dabartinę GIS taikymo istorijos tyrimuose būklę, šiuo projektu siekiama sukurti inovatyvią prieigą geo-istorinių naratyvų analizei ir kartu įnešti svarų indėlį į Lietuvos istorijos, istorinės geografijos bei erdvės tyrimų sritis. Šiuo tyrimu siekiama tiek tyrėjams, tiek platesnei visuomenei suteikti modelį, kurį būtų galima pritaikyti tyrinėjant kitus istorinius ir geografinius kontekstus.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-12-16
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-03-13)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2020-03-13) 74.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 998 539,13 Eur
Prašoma finansavimo suma: 998 539,13 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai