BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Gumos gaminių grįžtamojo perdirbimo į kompozitus tyrimas, siekiant juos panaudoti izoliacinėse plokštėse konstrukcinėms sistemoms

Nr. 01.2.1-MITA-T-851-02-0051

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas UAB Gumos technologijos
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė INOČEKIAI
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.1-MITA-T-851-02

Senos padangos dažniausiai utilizuojamos jas deginant specializuotose cemento gamyklose ar šiluminėse jėgainėse. Nors jų guma pagaminta iš aukštos pridėtinės vertės kaučiuko, toks utilizacijos būdas atgauna tik energetinę vertę, kuri dažniausiai nepadengia sudėtingų valymo įrengimų ir kitų papildomų sistemų nusidėvejimo ir priežiūros kaštų. Senos padangos taip pat gali būti smulkinamos, gautas gumos daleles naudojant kaip užpildą polimeriniams kompozitams. Tačiau smulkintos gumos sąveika su kitais polimerais yra pernelyg silpna, kad būtų gauta aukštos kokybės medžiaga. Todėl dabar gaunamų smulkintos gumos kilimėlių, atitvarų, perdangų, atmušėjų ir kitų dirbinių pridėtinė vertė yra gana žema. Šio projekto tikslas yra ištirti mechanocheminių procesų efektyvumą, perdirbant gumos atliekas į smulkias daleles, pasižyminčias dideliu šiurkštumu ir ženklia devulkanizacija. Taip apdorota smulkinta guma suformuotų daug daugiau cheminių jungčių su kitais polimerais dėl padidėjusio paviršiaus ploto. Tos jungtys taip pat būtų tvirtesnės, nes devulkanizuotos kaučiuko grandinės galėtų sąveikauti su kompozito polimerais. Šios teorinės prielaidos jau buvo patvirtintos laboratoriniais tyrimais, tačiau dar nebuvo sukurtas kompozito maketas orientuojantis į statybinėms izoliacinėms plokštėms keliamus reikalavimus: vientisumą, mechanines, izoliacines ir kitas savybes. Projekto veiklų metu planuojami moksliniai tyrimai leistų gauti reikiamas žinias, kaip gumos dalelių šiurkštumas ir devulkanizacijos intensyvumas įtakoja jų sąveiką su kitais polimerais. Be sukurtų mokslinių žinių bei smulkintos gumos kompozitų, papildomi šio projekto rezultatai būtų technologinės prielaidos senų padangų perdirbimui į aukštos pridėtinės vertės dirbinius. Mažesnės senų padangų deginimo apimtys prisidėtų prie šiltnamio dujų išlakų mažinimo ir duotų teigiamą ekonominį, aplinkosauginį ir socialinį poveikį visam regionui.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-06-15
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 46 826,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 32 778,20 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai