BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Gyventojų perspėjimo apie pavojus sistemos tobulinimas ir plėtra

Nr. 05.1.1-CPVA-V-901-01-0002

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Savivaldybė Kauno raj.
Priemonė Gyventojų perspėjimo apie pavojus ir gelbėjimo sistemų tobulinimas ir plėtra
Prioritetas 5 PRIORITETAS. Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos
Projekto sąrašo numeris 05.1.1-CPVA-V-901-01

Gyventojams perspėti kylančių nelaimių metu naudojama perspėjimo sirenomis sistema (toliau – PSS). Tai yra elektromechaninių sirenų tinklas, kuriame didžioji dalis elektros sirenų eksploatuojamos jau daugiau nei 40 metų, joms nėra užtikrintas elektros energijos tiekimas, dingus įvado įtampai, todėl sutrikus elektros energijos tiekimui, sistema tampa neveikli. Sistemoje nėra indikuojama ir kontroliuojama sirenų ir jų valdymo įrenginių būklė ir gedimai. Įranga nusidėvėjusi, dažnai gendanti, jai atkurti nėra atsarginių dalių, todėl negalima užtikrinti patikimo sistemos veikimo. Kadangi PSS sirenos daugiausia yra sumontuotos savivaldybių centruose, todėl potvynio grėsmės atveju gyvenamųjų vietovių garsiniu perspėjimo signalu nepasiekia. Šio projekto tikslas – pagerinti gyventojų, reziduojančių potvynių zonose, perspėjamumą. Projekto veikla, padėsianti išspręsti esamą problemą ir įgyvendinti projekto tikslą, yra PSS įdiegimas. Vykdant šią veiklą bus įsigytos 26 naujos elektroninės sirenos ir jų valdymo pultai, kurie bus sumontuoti 14 – oje savivaldybių (Ukmergės r. Kauno m. ir r., Birštono, Jonavos r., Kaišiadorių r., Kėdainių r. Klaipėdos m. ir r. , Palangos, Šilutės r., Panevėžio r., Jurbarko r., Pagėgių), o jų valdymas bus centralizuotas, t. y. jos bus valdomos tiek iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamentas), tiek iš savivaldybių. Taip pat papildomai įsigyjama 20 mobilių sirenų, kurios pagal Potvynių rizikos Nemuno, Lielupės, Ventos ir Dauguvos upių baseinų rajonuose valdymo plane (atnaujintame 2017 m. gegužės 26 d.) pateiktus grėsmių ir rizikos žemėlapius bus išdėstomos teritorijose, kuriose didžiausias gyventojų tankis ir mažiausias perspėjimo sistemos efektyvumas. Taip pat įrengiama 15 papildomų sirenų sistemos naudotojų darbo vietų Projekto tikslinės teritorijos savivaldybių administracijose ir Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras aprūpinamas reikiama video bei audio įranga.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2015-12-30
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip
2. Naudos ir kokybės vertinimas Netaikoma 0.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 778 493,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 778 493,00 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2022-01-31
Sutarties pasirašymo diena: 2016-04-28
Sutarties galiojimo pabaiga: 2022-03-29
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
583 990,73 583 990,73 583 143,12 583 143,12

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Įsigyta gyventojų perspėjimo įranga ir gelbėjimo technika Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-12-05 07:52

Susiję įrašai