BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Lietuvos diasporos pilietinis ir politinis indėlis: raiškos būdai ir viešosios erdvės vaidmuo

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-19-0189

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-19

Dėl masinės emigracijos Lietuva yra netekusi daug gyventojų, didžioji dalis jų išvykę į gilias demokratijos tradicijas turinčias šalis, tačiau dalis gyvena autoritarinėse šalyse. Gyvendami šiose šalyse emigrantai gali perimti jose vyraujančias pilietines normas, vertybes bei praktikas ir, palaikydami ryšius su savo gimtine, perduodi jas likusiems Lietuvoje. Projekte keliamas tikslas kompleksiškai ištirti Lietuvos diasporos indėlį į Lietuvos politinį ir pilietinį gyvenimą, nustatant jo raiškos būdus, tapatybės ir viešosios erdvės vaidmenį.Projekte remiamasi pasaulyje vis dar palyginti mažai tyrinėta politinio ir pilietinio indėlio teorine perspektyva ir įžvalgomis apie šio indėlio transformuojančią įtaką kilmės šalies visuomenei. Ši įtaka gali būti ir tiek teigiama tiek neigiama kilmės šalies demokratizacijos ir pilietinės visuomenės plėtros atžvilgiu. Projekte bus ištirti politinio ir pilietinio diasporos indėlio raiškos būdai: veikėjai, formos, procesas, veiksniai ir poveikis, išnagrinėtos diasporos etninės ir pilietinės tapatybės sąsajos su indėlio intensyvumu bei išanalizuotas Lietuvos ir diasporos viešosios erdvės vaidmuo skatinant ir suteikiant erdvę diasporos politiniam ir pilietiniam dalyvavimui. Siekiant pagilinti teorines žinias ir perimti gerąją panašių tyrimų patirtį bus vykdoma mokslinė stažuotė JK.Tyrimas atliekamas pasitelkiant kokybinius interviu, emigrantų ir Lietuvos gyventojų apklausas bei viešojo diskurso analizę. Tyrimo rezultatai bus pristatyti mokslo studijoje, moksliniame traipsnyje, nacionalinėje ir tarptautinėje konferencijoje. Tikimasi, kad tyrimas padės užpildyti šios srities tyrimų spragą Lietuvoje, sukurs metodologinį ir empirinį pagrindą sisteminiams Lietuvos diasporos pilietinio ir politinio indėlio bei jo poveikio tyrimams, prisidės prie šios temos mokslinių diskusijų užsienyje bei paskatins mokslo žiniomis grįstą diasporos įtraukimo politikos sprendimus.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-03-06
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-06-17)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2020-06-17) 86.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 66 499,55 Eur
Prašoma finansavimo suma: 66 499,55 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2022-12-30
Sutarties pasirašymo diena: 2020-08-10
Sutarties galiojimo pabaiga: 2023-05-26
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
66 499,55 66 499,55 66 262,33 66 262,33

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 1.00
2 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00
3 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-24 07:55

Susiję įrašai