BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Mažėjantys miestai pokomunistiniame kontekste: Šiaulių miesto atvejo analizė

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-02-0062

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Lietuvos socialinių tyrimų centras
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-02

Miestų depopuliacija ir su šiuo reiškiniu susiję socioekonominiai iššūkiai yra aktualūs klausimai tiek pasaulio, tiek Lietuvos mastu. Europoje daug miestų, patiriančių depopuliaciją, tačiau pripažįstama, kad pastaruoju metu itin ryškus gimstamumo nuosmukis ir intensyviausia emigracija yra Centro ir Rytų Europos (CRE) šalyse. Šios demografinės aplinkybės lemia, kad regionų ir miestų mažėjimo tyrimai tampa itin aktualūs CRE šalyse. Analizuodama kiekybinius ir kokybinius duomenis, autorė siekia nustatyti, kaip tyrimui pasirinktas Lietuvos mažėjantis miestas Šiauliai atrodo tarptautiniame mažėjančių miestų, ypač pokomunistinių CRE valstybių, kontekste. Šiuo moksliniu tyrimu autorė siekia atkreipti mokslo visuomenės, valdžios institucijų dėmesį į vieną aktualiausių problemų – miestų mažėjimą (urban shrinkage), kuris lemia ir socioekonominį nuosmukį.Tyrimo tikslas yra išanalizuoti Šiaulių mieste vykstančią depopuliaciją. Atitinkamai, tikslui pasiekti suformuluoti du pagrindiniai uždaviniai: nustatyti depopuliacijos eigą ir pasekmes; bei kokybinio tyrimo metu atskleisti vietos valdžios ir bendruomenių atsaką į analizuojamą reiškinį.Autorė tyrime taiko įvairius metodus, o tai leidžia išsamiau atskleisti nagrinėjamą reiškinį. Mažėjančių miestų tematika yra jaučianti mokslinių tyrimų stygių, tad šiuo tyrimu autorė ne tik išsamiai supažindina su Šiauliuose vykstančiu depopuliacijos procesu, jo pasekmėmis, pateikia regioninę politiką formuojančių asmenų požiūrį į nagrinėjamą reiškinį, bet ir šiuo tyrimu įsilieja į tarptautinę mokslininkų grupę, kurie tiria sparčiai mažėjančius CRE miestus. Šiauliuose galima aptikti plakatų su šūkiu „Dar ne viskas prarasta“. Tai leidžia daryti prielaidą, kad mieste dar yra likusių aktyvių žmonių. Tad autorė tikisi, kad projekto metu surinkta informacija suteiks galimybę atitinkamiems savivaldybės padaliniams imtis miesto vystymo sprendimų, paremtų „užtenka mažiau“(Haase et al,2013) koncepcija, gerinančių gyvenamą aplinką esamiems gyventojams.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-08-02
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-08)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2017-11-08) 81.50
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 34 259,82 Eur
Prašoma finansavimo suma: 34 259,82 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2020-12-15
Sutarties pasirašymo diena: 2017-12-01
Sutarties galiojimo pabaiga: 2021-03-15
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
34 259,82 34 259,82 34 259,82 34 259,82

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 1.00
2 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00
3 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-25 07:49

Susiję įrašai