BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Meningokoko izoliatų virulentinio potencialo tyrimai: prielaidos efektyviai invazinės meningokokinės infekcijos molekulinei diagnostikai

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-03-0106

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė
Prioritetas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-03

Invazinė meningokokinė infekcija (IMI) yra sunki ir gyvybei pavojinga liga, sukeliama bakterijos Neisseria meningitidis (NM) dar vadinamos meningokoku. IMI vystosi žaibiškai, sukeldama bakteremiją ir/arba meningitą; mirtingumas nuo IMI siekia 5-10%. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, sergamumas IMI Lietuvoje dėl nežinomų priežasčių yra didžiausias ES/EEE šalyse ir toks išlieka jau daugiau nei dešimtmetį. Europoje sergamumas šia liga stabiliai mažėja, įskaitant ir kaimynines Lenkiją, Latviją ir Estiją. Lietuvoje sergamumas IMI ypač didelis jaunesnių nei 5 m. vaikų amžiaus grupėje. Tai kelia didelį susirūpinimą visuomenėje, todėl situacija reikalauja imtis aktyvios IMI stebėsenos, kuri negalima be molekulinės epidemiologijos, leidžiančios prognozuoti sergamumą IMI, numatyti ligos protrūkius ir vakcinacijos strategiją. Deja, iki šiol Lietuvoje IMI stebėsena yra pasyvi, apsiribojanti ligos atvejų konstatavimu. NM kamienai nėra apibūdinami molekuliniais metodais, kurie naudojamais tarptautiniu mastu. Šio projekto tikslas yra įdiegti modernius NM kamienų genotipavimo metodus ir nustatyti potencialius NM virulentiškumo (invazyvumo) molekulinius žymenis, kurie leistų atlikti cirkuliuojančių Lietuvoje invazyvių NM kamienų stebėseną, atitinkančią visuomenės sveikatos poreikius. Nežinoma, kiek Lietuvoje besimptomių asmenų yra NM nešiotojai ir potencialūs invazyvių NM kamienų perdavėjai. NM perdavimas vyksta oro lašeliniu būdu nuo IMI sergančiųjų arba nuo besimptomių NM nešiotojų. Todėl projekto vykdymo metu bus nustatomas NM nešiojimo dažnis besimptomių 19-25m. amžiaus asmenų grupėje Vilniaus regione, kuriame didžiausias sergamumas IMI. Nešiojamų NM kamienų išsamus apibūdinimas, kaip numatyta projekte, leistų įvertinti NM plitimo kelius ir numatyti IMI prevencines priemones. NM kamienų duomenys bus pateikti į tarptautinę atviros prieigos duomenų bazę ir sukurtas naujas skaitmeninis išteklius, kuriuo galės naudotis tarptautinė mokslo bendruomenė.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-07-29
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 699 906,78 Eur
Prašoma finansavimo suma: 699 906,78 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai