BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Mikrobinės kilmės biokompozicijos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligas sukeliančių žarnyno mikrobiotos metabolitų mažinimui, sukūrimas (CARDIOGUT)

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-03-0015

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Savivaldybė
Priemonė
Prioritetas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-03

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) užima pirmaujančią vietą Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirtingumo struktūroje ir šie rodikliai yra vieni didžiausių tarp ES valstybių narių. Nors naudojamos modernios diagnostikos ir gydymo priemonės, tačiau mirtingumas nuo šių ligų išlieka aukštas. Todėl yra svarbi naujų terapinių taikinių ir efektyvaus gydymo metodų paieška. Greta klasikinių rizikos veiksnių - rūkymo, padidėjusio arterinio kraujo spaudimo, dislipidemijos ar cukrinio diabeto – nustatyta, kad žarnyno mikrobiota vaidina svarbų vaidmenį ŠKL ir kitų ligų etiopatogenezėje. Bifido- ir laktobakterijų vartojimas gali apsaugoti nuo ŠKL, tačiau jų poveikis yra trumpalaikis. Daugelis tokių tyrimai yra fundamentiniai ir reikalauja taikomojo pobūdžio sprendimų. Projekto tikslas: pritaikant tarpdisciplinines mokslines žinias vystyti ir įgyvendinti inovatyvius mokslinius tyrimus, prisidėti prie pažangių taikomųjų sveikatos biotechnologijų asmens ir visuomenės sveikatai natūralios kilmės produktų kūrimo srityje. Projekto pagrindiniai rezultatai – mokslinio ir taikomojo pobūdžio žinios, orientuotos į inovatyvius funkcinių mikroorganizmų produktus asmens ir visuomenės sveikatos gerinimui. Mokslinių tyrimų metu sukurti inovatyvią funkcinių mikroorganizmų (bio)kompoziciją, efektyviam TMAO pirmtakų virškinimo trakte mažinimui ir įvertinti jos efektyvumą in vitro ir in vivo. Projekto vykdymui bus suburta mokslininkų grupė, kuri turi tarptautinę patirtį įvairiuose projektuose ir aktyviai dirba su įvairių patentabilių inovacijų diegimu rinkoje. Projekto metu mokslininkų komanda įgys ne tik naujų žinių bei kompetencijų, bet ir sudarys sąlygas tobulėti jaunąjai tyrėjų kartai. ES struktūrinių fondų lėšos bus tikslingai investuotos į visuomenės sveikatos gerinimą, moksliniais tyrimais grįstas biotechnologijas, įvairių sričių mokslininkų ir tyrėjų kvalifikacijos tobulinimą.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-01-22
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas (2020-06-16)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2020-06-16) 60.80
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 692 225,63 Eur
Prašoma finansavimo suma: 692 225,63 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai