BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Mikrobinio kuro elemento taikymas nitrito jonų nustatymui ir koncentracijos stebėjimui nuotekose

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0044

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Kauno technologijos universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-22

Vieni pagrindinių teršalų nuotekose yra įvairūs fosforo ir azoto junginiai, sukeliantys vandens telkinių eutrofikacija, o kai kurie iš jų yra labai toksiški vandens gyvūnijai. Vienas iš toksiškiausių azoto junginių yra nitritas (nitrito jonai), todėl yra ypač svarbu užtikrinti, kad jų nuotekose visai nebūtų arba jų koncentracija neviršytų leistinos normos. Nepertraukiamam kai kurių medžiagų koncentracijos stebėjimui nuotekose dažniausiai yra naudojami elektrocheminiai jutikliai - įvairių jonų, ištirpusio deguonies selektyvieji elektrodai. Kitų medžiagų koncentracija nustatoma tik periodiškai paimant mėginius laboratoriniams tyrimams. Deja, bet nuolatiniam nitrito jonų koncentracijos matavimui nuotekose ar kituose vandenyse atitinkamo jonų selektyviojo elektrodo nėra, o jo koncentracija nustatoma tik atliekant spektrometrinius/fotometrinius matavimus. Manome, kad alternatyva selektyviajam elektrodui galėtų tarnauti mikrobinis kuro elementas (MKE), kuriame prie bioanodo esantys mikroorganizmai - bakterijos-egzoelektrogenai - generuoja elektrą. Mikroorganizmų generuojamos elektros parametrai (įtampą/srovės stipris) tiesiogiai priklauso nuo egzoelektrogenų bioelektrocheminio aktyvumo, kurį didžiąja dalimi nulemia anolito cheminė sudėtis. Be to, egzoelektrogenus, kaip ir kitus gyvus organizmus, taip pat neigiamai veikia daugelis toksiškų medžiagų. Vykdant šį projektą bus siekiama nustatyti, kokią įtaką toksiški nitrito jonai ir skirtinga jų koncentracija turi MKE veikimui. Nustačius MKE elektrinių parametrų pokyčio sąryšį su kintančia nitrito jonų koncentracija skirtingą maistinių organinių medžiagų kiekį turinčiose modelinėse nuotekose-anolite, atsirastų prielaidos MKE panaudoti kaip elektrocheminį jutiklį ilgalaikiam nitrito jonų koncentracijos stebėjimui realiose nuotekose.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-07-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-10-08)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2020-10-08) 84.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 997,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 997,33 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2021-04-30
Sutarties pasirašymo diena: 2020-11-03
Sutarties galiojimo pabaiga: 2021-06-09
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 997,32 2 997,32 2 997,32 2 997,32

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-13 07:54

Susiję įrašai