BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Molekulinių žymenų, ultragarso ir termografijos reikšmė sergantiems reta odos liga - supūliavusiu hidradenitu (ORPHAGEN)

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-17-0004

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-17

Retų (ORPHA) ligų mokslininkų kompetencijos ugdymas, pritraukiant jaunuosius tyrėjus ir mokslininkus, išlieka svarbus Europos Sąjungos sveikatos politikos tikslas. Iki šiol trūksta tikslių žinių apie retos ligos supūliavusio hidradenito (SH) etiologiją ir valdymo metodus. Projekto vadovas bus tarptautinio lygio mokslininkas, pradininkas tyrimų apie SH molekulinius mechanizmus ir juose dalyvaujančių genų raišką. Projekte sugretintai bus tobulinama SH lėtinio uždegimo diagnostika, pasitelkiant jungtinius ultragarso ir termografijos metodus, iki šiol apie tai paskelbti tik pavienių tyrimų rezultatai. Projekto tikslas – ugdyti jaunųjų mokslininkų kompetenciją, atliekant molekulinių, ultragarso ir termografijos žymenų tyrimą sergantiems supūliavusiu hidradenitu. Projekte numatytos veiklos: (1.1.) SH sergančių pacientų tyrimas, paremtas ultragarso ir termografijos metodais; (1.2.) Reikšmingų genetinių ir molekulinių žymenų tarp SH ir kontrolės asmenų moksliniai tyrimai; (1.3.) SH sergančių pacientų tyrimas, paremtas ultragarso ir termografijos bei molekulinių žymenų nustatymo metodų apjungimu. Projekto rezultatai reikšmingi molekulinės medicinos ir sveikatos technologijų mokslo plėtrai, nes bus patikslinta retos ligos uždegimo genetinių žymenų polimorfizmas, patobulinta lėtinio uždegimo diagnostika panaudojant multivaizdinius metodus. Bendradarbiaujant su aukšto lygio užsienio tyrėju vykdomas tyrimas leis parengti kvalifikuotus mokslininkus, tai bus pagrindas tolesnių tarptautinių projektų plėtrai. Įgyvendinus projektą, bus pasiekti šie stebėsenos rodikliai: „Įgyvendinti MTEP projektai“ (rodiklio kodas P.S.396) – 1 projektas; „Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas“ (rodiklio kodas P.S.395) – 8 asmenys; „Į mokslo ir studijų institucijas panaudojant ESF investicijas pritraukti tyrėjai iš užsienio“ (rodiklio kodas P.S.392) – 1 asmuo.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-01-13
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-03-13)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2020-03-13) 68.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 747 956,16 Eur
Prašoma finansavimo suma: 747 956,16 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai