BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Nauji koherentinės mikrobangų ir subTHz spinduliuotės stiprinimo ir generavimo metodai kvantinių supergardelių prietaisuose (Novel QSL)

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-17-0011

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-17

Tikslas - spręsti reikšmingą šiuolaikinės taikomosios fizikos uždavinį, susijusį su kompaktiškų puslaidininkinių stiprintuvų ir generatorių, galinčių veikti THz dažnių diapazone kambario temperatūroje, kūrimu. Tai sudėtingas tarpdisciplininis uždavinys, kuriam spręsti reikia naudoti pažangias medžiagas, modernią optoelektroninę įrangą, turėti itin specializuotus įgūdžius ir išplėsti pradedančiųjų tyrėjų žinias apie reikalingus technologinius procesus. Nepaisant didelio mažų matmenų, koherentiškų, vien tik elektriškai kaupinamų ir valdomųTHz spinduliuotės stiprintuvų ir generatorių, galinčių veikti kambario temperatūroje, poreikio, tokių patikimai veikiančių prietaisų beveik nėra. Šiuolaikiniai itin specializuoti THz lazeriai, žinomi kaip puslaidininkiniai kvantiniai kaskadiniai lazeriai (KKL), gali veikti tik dažniuose virš 1 THz ir tik esant kriogeninei temperatūrai. Projektu bus siekiama kurti paradigmą keičiančias technologijas, prisidedant prie naujos klasės sub-THz laukuose veikiančių mažų matmenų puslaidininkinių aktyviųjų prietaisų vystymo, kurie, priešingai nei KKL, gali veikti kambario temperatūroje, o tai leistų padaryti didelį žingsnį į priekį THz mokslo ir technologijų srityje. Projektas apims teorinius tyrimus ir kompiuterinį modeliavimą, kurie leis numatyti sąlygas, leidžiančias išvengti vidinio lauko nehomogeniškumo ir realizuoti plazminių bangų režimą aktyviuose KSG prietaisuose. Be to, projekto metu bus sukurtos ir optimizuotos elektriškai kaupinamos GaAs/AlGaAs aktyviosios KSG struktūros, skirtos plazminių bangų asistuotam stiprinimui, bei suprojektuotas ir pagamintas kietojo kūno parametrinis generatorius, pagrįstas KSG. Projektas pasibaigs veikimo principą įrodančiais eksperimentais ir su tuo susijusiais teoriniais tyrimais apie sub-THz laukų stiprinimą KSG dioduose. Tokios sudėtingos bet įdomios modernios mokslo krypties vystymas duos didelį indėlį kuriant naujos kartos mokslinius tyrimus ir ugdant jaunuosius tyrėjus.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-12-13
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 996 087,28 Eur
Prašoma finansavimo suma: 996 087,28 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai