BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Naujos kartos inhibitorių nukreiptų prieš Staphylococcus aureus dihidropteroato sintazę bei karboanhidrazę 1 sintezė ir aktyvumo tyrimai

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-05-0096

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Kauno technologijos universitetas
Savivaldybė
Priemonė
Prioritetas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-05

Sunkus ūminis kvėpavimo takų sindromas SARS-CoV-2, sukėlęs visuotinį koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkį, yra itin pavojingas ir gali įtakoti sunkų imuninės sistemos sutrikimąAntrinė bakterinė pneumonija (VABP), susijusi su kvėpavimo pablogėjimu, yra sunki COVID-19 komplikacija, stipriai apsunkinanti ligos eigą ir didinanti sergančiųjų mirtingumą. Atsižvelgiant į pandemijos mastą ir į tai, kad COVID 19 sukelia labai įvairūs patogenai, būtina kuo skubiau sukurti naujus plataus spektro antimikrobinius vaistus. Įvairūs sulfonamido (SUL) dariniai yra svarbi, plataus spektro antimikrobinių preparatų klasė. Be to jie yra puikūs mikrobų karboanhidrazių (CA) ir folio rūgšties biosintezės inhibitoriai, dažniausiai veikiantys mikroorganizmų dihidropteroato sintazę (DHFR). Mūsų išankstinių tyrimų duomenys parodė, kad SUL dariniai gana gerai antimikrobiškai veikia Gram-teigiamus patogenus. Todėl galime teigti, kad SUL dariniai, sukurti naudojant in silico molekulinio modeliavimo metodus, gali daryti tinkamą slopinamąjį poveikį CA1 ir DHFR. Šio projekto tikslas yra polibioaktyvių funkcionalizuotų benzensulfonamidų su aminorūgščių, azolų ir azinų fragmentais, taip pat struktūriniais trimetoprimo ir sulfametoksazolo molekulių fragmentais, kaip sulfonamidams atsparių mikrobų dihidropteroatų sintazės (SR-DHPS) ir bakterijų CA1 inhibitorių, naujų sintezės metodų sukūrimas. Naudojant kompiuterinį in silico molekulinių modeliavimą, junginiai bus sukurti su numatomu aktyvumu prieš Staphylococcus aureus SR-DHPS ir CA1, kuris yra vienas dažniausių COVID-19 antrinės ir su plaučių ventiliacija siejamos, bakterinės pneumonijos sukėlėjų. Šių tyrimų metu naujų junginių slopinamosios savybės bus įvertintos naudojant fermentinius metodus su išgrynintomis S. aureus SR-DHPS ir CA1, o in vitro antimikrobinis aktyvumas bus nustatytas naudojant CLSI metodikas ir multirezistentiškų S. aureus kolekciją su genentiškai apspręstais atsparumo mechanizmais.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-07-09
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2021-10-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2021-10-20) 72.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 275 430,65 Eur
Prašoma finansavimo suma: 275 430,65 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai