BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Neorganinių nanokatalizatorių, oksiduojančių pieno išrūgose esančią perteklinę laktozę iki didelės pridėtinės vertės produktų, kūrimas (InorgLacOx)

Nr. 01.2.1-MITA-T-851-02-0071

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas MB "EKONUS"
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė INOČEKIAI
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.1-MITA-T-851-02

Projekto tikslas yra naujos neorganinės technologijos, paremtos aukso nanodalelėmis, kuri konvertuotų pieno išrūgose esančią, ir dažniausiai į aplinką pašalinamą laktozę, į didelę pridėtinė vertę turinčius produktus (laktobiono rūgštį/kalcio laktobionatą), koncepcijos sukūrimas ir bandymai. Tyrimo aktualumas yra šios technologijos poreikis pasaulyje, kadangi per metus yra pagaminama apie 190 mln. tonų išrūgų kaip atliekamo produkto iš pieno pramonės, ir jose yra apie 9,5 mln. tonų laktozės. Didžioji dalis šių išrūgų bei jose esanti laktozė, yra pašalinama į aplinką ir niekaip nepanaudojama. Dėl šios priežasties yra ne tik neišnaudojamas galimas šios medžiagos didelis ekonominis potencialas, bet taip pat sukuriamos ir reikšmingos aplinkosauginės problemos. Projekto naujumas apima katalizinės schemos išbandymą, kuri būtų paremta neorganiniu katalizatoriumi (aukso nanodalelėmis) ir oksiduotų laktozę tiesiogiai molekuliniu deguonimi iki laktobiono rūgšties/kalcio laktobionato su didele išeiga ir santykinai dideliu greičiu. Tokia sistema pasižymėtų naujais privalumais prieš dabar naudojamas fermentines sistemas – reikšmingai sumažinta katalizės kaina, padidintu stabilumu ir kt. Planuojami tyrimo rezultatai leistų išspręsti išrūgų (bei jose esančios laktozės) šalinimo ir panaudojimo problemas.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-09-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 46 826,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 32 778,20 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai