BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Nuo imperijos gyventojų iki tautinių valstybių piliečių: Baltijos šalių visuomenės po Pirmojo pasaulinio karo, 1918-1920

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0003

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos istorijos institutas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-01

Projekto tikslas – lyginamuoju būdu ištirti socialinę Baltijos šalių visuomenių transformaciją iš imperijos provincijų į pilietines visuomenes. Bus analizuojamos trijų visuomenės grupių (karių, karo pabėgėlių ir tautinių mažumų) karo, okupacijų, revoliucijos ir pilietinės integracijos patirtys. Projekto kolektyvas, sudarytas iš visų trijų Baltijos valstybių mokslininkų, studijuos jų socialinio ir politinio įgalinimo procesus, politinių nuotaikų, savivokos pokyčius bei jų tapsmą tautinių Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių piliečiais. Artėjant Baltijos valstybių šimtmečio minėjimui, projekto dalyviai iškėlė klausimą: kokiais būdais buvo kuriamos Baltijos šalių visuomenės po Pirmojo pasaulinio karo? Projektas remiasi prielaida, kad norėdamos išgyventi, be politinio pripažinimo, Baltijos valstybės turėjo sukurti darnias lojalių piliečių visuomenes. Tačiau socialinis imperijos gyventojų virsmas demokratinių respublikų piliečiais vyko besitęsiančio karo, masinio gyventojų iškeldinimo, ekonomikos ir politinės krizės sąlygomis. Šių visuomenės grupių patirtys yra sudėtingo valstybių ir tautų kūrimo proceso liudijimas, kuris padės suprasti, kaip visuomenės konsoliduojamos besitęsiančios krizės ir pokarinės rekonstrukcijos sąlygomis. Projekto metu tyrėjai kelių vizitų metu rinks pirmaeilius šaltinius apie karius, pabėgėlius ir tautines mažumas įvairiuose Baltijos šalių ir užsienio archyvuose. Jie anglų kalba paskelbs monografiją apie tarptautinę pabėgėlių globą Baltijos šalyse 1918-1920 m., straipsnių rinkinį apie karių, pabėgėlių ir tautinių mažumų integraciją Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei penkis mokslo straipsnius tarptautiniuose recenzuojamuose periodiniuose leidiniuose.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-06-13
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 490 354,42 Eur
Prašoma finansavimo suma: 490 354,42 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai