BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Paukščių hemosporidinių parazitų molekulinis apibūdinimas ir jų pernešėjų nustatymas

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-02-0004

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Gamtos tyrimų centras
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-02

Paukščių maliariniai parazitai (Plasmodium) ir kitos hemosporidijos (Haemosporida) yra kraujo ligų sukėlėjai, kurių aprašyta daugiau nei 250 rūšių. Šie parazitai aktyviai cirkuliuoja visame pasaulyje, įskaitant net Vilniaus ir San Paulo didžiuosius miestų parkus. Anksčiau šie patogenai buvo laikomi nepavojingais, tačiau naujausi molekuliniai ir histopatologiniai tyrimai nepalieka abejonių, kad hemosporidijos dėl egzoeritrocitinių stadijų sukeltų organų pažaidų, žudo neprisitaikiusius paukščius. Be to, kai kurios rūšys yra labai virulentiškos ir kraujasiurbiams vabzdžiams. Molekuliniai žymenys yra būtini hemosporidinių infekcijų diagnostikai, tačiau didžiajai daliai rūšių yra nenustatyti, todėl reikalingi tyrimai siekiantys geriau suprasti šių parazitų diagnostiką ir transmisiją. Doktorantūros studijų metu, stažuotoja nustatė kelių hemosporidinių parazitų mitochondrinio cytb geno sekas, tačiau nesusiejo jų su aprašytomis rūšimis ir nenustatė jų pernešėjų. Pagrindinis šio projekto tikslas yra išvystyti molekulinį plačiai paplitusių hemosporidinių parazitų apibūdinimą, naudojant mitochondrinio, branduolinio ir apikoplasto genomų sekas bei nustatyti šių parazitų pernešėjus. GTC (Vilnius) yra viena iš nedaugelio tyrimų institucijų pasaulyje, kurios sėkmingai vysto hemosporidinių parazitų molekulinį apibūdinimą ir nustatinėja jų pernešėjus. Stažuotoja atliks fundamentalius tarpdisciplininius tyrimus, kurie prisidės prie molekulinės diagnostikos tobulinimo ir geresnio hemosporidinių parazitų plitimo kelių supratimo. Polimerazinės grandininės reakcijos metodu paremti tyrimai bus vykdomi derinant juos su taksonominiais ir lauko darbais. Šis tyrimas bus svarbus geresniam hemosporidijų epidemiologijos supratimui ir prisidės prie praktinių parazitologijos klausimų sprendimo. Dėl darbo tarptautiniuose molekulinės biologijos centruose, projektas pagerins stažuotojos gebėjimus dirbti mokslinį darbą ir atneš naujos patirties kraujo infekcijų diagnostikoje Brazilijai.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-06-07
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-08)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2017-11-08) 90.50
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 42 502,40 Eur
Prašoma finansavimo suma: 42 502,40 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-11-27
Sutarties pasirašymo diena: 2017-11-28
Sutarties galiojimo pabaiga: 2020-04-06
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
42 502,40 42 502,40 42 502,37 42 502,37

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 1.00
2 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 1.00
3 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-06-14 07:55

Susiję įrašai