BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Programėlės išmaniesiems įrenginiams, skirtos ugdyti lietuvių kalbos įgūdžius ir įvertinti disleksijos riziką 3-8 m vaikams prototipo kūrimas

Nr. 01.2.1-MITA-T-852-01-0246

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas MB Šarkos
Savivaldybė
Priemonė INOSTARTAS
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.1-MITA-T-852-01

Išlavinti raštingumo įgūdžius yra pagrindinis ugdymo tikslas, tam kad mokinys apskritai galėtų mokytis. Tačiau tyrimai rodo, kad iki 20 proc. žmonių turi skaitymo sutrikimų, dar vadinamų disleksijos sutrikimais, dėl kurių sudėtingiau pasiekti tinkamą raštingumo lygį. Remiantis kognityvinių funkcijų raidos ir neuromoksliniais tyrimais pripažįstama, kad kuo jaunesniame amžiuje pradedama teikti pagalba, tuo ji efektyvesnė, todėl visuotinai pabrėžiama ankstyvos disleksijos diagnozės ir intervencijos pradžios svarba. Paprastai skaitymo sunkumų rizikos nustatymas vyksta jau vaikui esant mokykliniame amžiųje, nors gebėjimų raida prasideda vaikui esant 3-4 metų. Taigi, daliai vaikų, ypač šalies regionuose, skaitymo sutrikimai nustatomi neefektyviai ir pagalbos priemonės suteikiamos vėlai. Todėl yra poreikis sukurti žaidimais pagrįstą skaitmeninį sprendimą, skirtą vaikams, tėvams ir mokytojams, kuris įvertina ir stebi skaitymo kompetencijų pažangą patogioje, privačioje aplinkoje. Šiuo projektu siekiama bendradarbiaujant su logopedais, spec. pedagogais, psichologais ir kitais skaitymo ugdymo specialistais atilikti taikomuosius tyrimus Lietuvos populiacijai. Šie tyrimai leis sukurti multisensorinės programėlės išmaniesiems įrenginiams prototipą, skirtos ugdyti skaitymo gebėjimus lietuvių kalba ir įvertinti disleksijos riziką 3-8 metų vaikams, su žaidimo elementais. Tokio tyrimo rezultatai suteiks žinių apie disleksijos sutrikimus, jų rizikos diagnozavimo ir prevencijos metodų pritaikymą lietuvių kalbai, bei padės programėlės prototipo sukurimui, kuri suteiks galimybę masiškai didinti asmenų su skaitymo sunkumais raštingumo kompetencijas ir prieinamumą prie informacijos, gebėjimą ją suprasti, bei gyventi pilnavertį gyvenimą visuomenėje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-03-01
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 30 652,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 24 521,60 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00

Susiję įrašai