BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Universalios, dirbtinio intelekto sprendimais paremtos, pramoninio užteršto vandens valymo technologijos sukūrimas ir praktinis pritaikymas

Nr. 01.2.2-MITA-K-702-06-0013

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas "SiMa Water Technologies", MB
Savivaldybė
Priemonė
Prioritetas
Kvietimo kodas 01.2.2-MITA-K-702-06

Pasataruoju metu tiek regioniniu, tiek ir pasauliniu mastu egzistuoja aibė problemų, kurias sukelia prastai kontroliuojamas ir daugeliu atveju neefektyvus, sunkiai prie įmonėje kintančio gamybos proceso prisitaikantis, įvairiuose pramonės sektoriuose susidarančio, užteršto vandens valymas. Dėl to kartu su užterštu pramoniniu vandeniu į gamtinę aplinką patenka aibė įvairių teršalų, įskaitant toksiškus, sunkiai aplinkoje skaidomus ir linkusius biologiškai kauptis organinius teršalus. Daugelis jų nėra pašalinami tradiciniuose valymo įrenginiuose (pvz. aktyvaus dumblo reaktoriuose), kurių veikimas yra labai ribotas, nes įrenginiams būtinos pastovios nekintamos sąlygos, kad nesutriktų jų veikla, o teršalų išlaikymo trukmė dažnai yra per trumpa. Taip pat, jie jie neprisitaiko prie įmonės gamybos proceso. Tam reikalingos integruotos chemijos ir informacinių technologijų žinios, bendra jų sinergija. Todėl šio projekto metu bus sukurta ir praktiškai pritaikyta inovatyvi, dirbtinio intelekto kontrolės sprendimais paremta, biologiškai aktyvios anglies (BAA) technologija, skirta valyti stipriai organiniais teršalais užterštą pramoninį vandenį. BAA technologija bus išbandoma ir apmokoma diegiant dirbtinio intelekto priemones realiomis sąlygomis, o sukalibravus ir apmokius sistemą ji bus pajėgi pati reaguoti į besikeičiančius veiksnius ir priimti atitinkamus sprendimus. Be to, sistemoje esantis nešiklis/adsorbentas leis efektyviai pašalinti toksiškus junginius ir neigiamą padidėjusių momentinių apkrovų įtaką, o sorbento ir susiformavusios bioplėvelės pagalba reaktoriuje bus tiesiogiai prailginama reikalinga išbuvimo/kontakto trukmė. Vystant technologiją pareiškėjų pasiektas TPL 6 etapas šiame projekte bus toliau vystomas iki galutinio TPL 9 etapo. Technologija bus praktiškai išbandyta realioje gamykloje. Pasibaigus projektui, remiantis gautais rezultatais ir sukurtu technologijos prototipu, bus vykdomi BAA technologijos pardavimai ir diegimas įvairiuose pramonės ūkio objektuose.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-02-20
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne (2020-04-03)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2020-04-03) 30.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 0,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai