BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

19 LVPA metų: tūkstančiai įgyvendintų projektų, milijardai investuotų eurų

2022 m. kovo 14 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Devyniolikos veiklos metų sukaktis Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) yra paskutinė, kurią įstaiga mini šiuo pavadinimu. Nuo veiklos pradžios jos portfelyje sukaupta 8 411 baigtų ir įgyvendinamų projektų, kurių bendra vertė siekia bemaž 5,4 mlrd. Eur, o skirta ES investicijų suma viršija 3,1 mlrd. Eur.

Rodoma:

Nedažnas žino, kad sostinės šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų bažnyčios bokšto karilionai  suskambo ir LVPA 0,6 mln. Eur finansuoto projekto dėka, o gerokai nunykę Sapiegų rūmai atgijo prie to agentūrai prisidėjus 2 mln. Eur ES investicijomis.

Kernavėje įrengta XIII–XIV a. miesto fragmento mokslinė rekonstrukcija, panaudojus apie 1 mln. Eur ES investicijų, o Trakuose vienos lankomiausių „Bulvių kelio“ apžvalgos aikštelių atsirado taip pat LVPA skyrus per 0,8 mln. Eur finansavimą.

Kartu su LVPA investuojant ES lėšas iškilo naujos ar išsiplėtė buvusios įmonės – „Umaras“ (inovatyvios gamybinės bazės plėtra), „Umega“ (gamybinės bazės modernizavimas), „Sakuona“ (gamybinės bazės plėtra), „Kitron“ (naujų MTTP produktų vystymo centro kūrimas), "Bio circle Balticum“ (investicijos į naujus gamybos plotus) ir šimtai kitų įmonių, naudojęsi ES investicijų galimybėmis po keletą kartų.

Postūmis kurti, modernizuoti, plėstis

„Agentūros finansuoti projektai sukūrė vertę visoje Lietuvoje ir visose gyvenimo srityse – nuo inovatyvių inžinerijos, medicinos technologijų, naujų produktų sukūrimo iki turizmo infrastruktūros plėtros ir istorinių paveldo objektų atgaivinimo, nuo didžiųjų energetikos, verslo modernizavimo projektų, iki paramos mažiausių įmonių gyvybingumui stiprinti“, − vardija laikinasis LVPA vadovas Saulius Merkys.

Anot jo, visus devyniolika metų agentūra augino savo veiklos ir projektų valdymo kokybę - tobulino  procesus, kad projekto įgyvendinimas klientui būtų aiškesnis, produktyvesnis, stengėsi mažinti administracinę naštą verslui, būti savo klientui patikimu pagalbininku, nepaisant kasmet didėjančio veiklos krūvio.

„2007−2013 m. finansiniu laikotarpiu administravome 37 priemones, o pastaruoju 2014−2020 m. periodu – jau 50. Prieš keletą metų rekordiniu vadinome priemonės „Naujos galimybės LT“ gautą 447 paraiškų skaičių, o naujausias 1 670 paraiškų pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“ kiekis ir septyniskart viršytas „Kūrybiniai čekiai COVID-19“ kvietimo biudžetas – jau ne riba“, − apibūdina išaugusias agentūros darbų apimtis S. Merkys.

Į Inovacijų agentūrą – su tvariu bagažu

Pagal sutartis su LVPA energetikos krypčiai nuo 2004 m. skirta didžiausia ES investicijų suma – 1,151 mlrd. Eur. Verslo projektams iš ES investicinių fondų yra skirta 881 mln. Eur, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektai iki šiol sulaukė 660 mln. Eur lėšų, turizmo kryptis – per 407 mln. Eur.

Šiuo metu LVPA dirba su  beveik 4,5 tūkst.  klientų, daugiausiai jų – arti 1 tūkst. įgyvendina projektus pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“, ir dar ne visos sutartys pasirašytos. Sutarčių skaičiumi taip pat gausios yra priemonės „Pramonės skaitmeninimas LT“, „DPT pramonei LT+“, „Eco-inovacijos LT“, „Naujos galimybės LT“, „Eksperimentas“.

Pasak S. Merkio, šiemet tapdama Inovacijų agentūra, LVPA atsisveikina su pavadinimu, bet pasilieka vertingiausią, ką sukaupė per 19 metų – turtingą patirtį, aukštą specialistų kvalifikaciją, gebėjimą imtis ir sėkmingai vykdyti nebūdingas funkcijas, kūrybišką darbą su projektais, pagarbą klientams.