BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„Dizainas LT“ priemonė padėjo verslui sukurti 3 145 originalius dizaino sprendimus

2022 m. birželio 10 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Modernūs pelėkautai ir inkilai, įrenginys mėsos ir žuvies produktų šviežumo lygiui įvertinti, pakuotės su Brailio raštu, telefonų ar kompiuterių dėklai iš medžio, akmens ar suspausto šieno, ergonomiški baldai ir išmanūs žaidimai – šie ir dar keli tūkstančiai kitų inovatyvių sprendimų atsirado jų kūrėjams gavus finansavimą pagal priemonę „Dizainas LT“.

Rodoma:

2019 metais pirmąkart skelbto ir po metų pakartoto priemonės „Dizainas LT“ kvietimų sutartys eina į pabaigą. Iš 297 pasirašytų sutarčių, pagal kurias skirta 4,7 mln. Eur ES investicijų, beliko įgyvendinti 22, ir šis skaičius sparčiai tirpsta. Inovacijų agentūra, tęsianti buvusios Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) veiklas, prognozuoja, kad ketvirtąjį metų ketvirtį bus įgyvendinti paskutiniai priemonės lėšomis finansuojami projektai.

Iš viso yra finansuoti 3 145 dizaino sprendimai, daugiausiai – maisto ir chemijos pramonės pakuotės, toliau – drabužių, avalynės ir tekstilės, baldų, techninės ir elektroninės įrangos, baldų, edukacinių priemonių ir žaidimų, statybinių medžiagų ir kiti dizaino sprendimai.

Dizaino sprendimai diegti ir paslaugų sektoriuje, tarp kurių – buhalterinės, kelionių, viešbučių, konsultacinės, maitinimo, mokymų, rinkodaros ir kitos paslaugos.

82 proc. visų projektų vykdomi Vilniaus ir Kauno apskrityse, likusi dalis tenka Alytaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Telšių ir Utenos apskritims.

Netradiciniai sprendimai verslo sėkmei

„Lietuvoje dizaino misija kuriant produktus ir paslaugas nebuvo pakankamai įvertinta - ši priemonė parodė, kad verslininkai įžvelgė bendradarbiavimo su kūrėjais prasmę, kuriant visuomenei ir verslui reikalingas ir paklausias produkto ar paslaugos inovacijas”, − apie besibaigiančią priemonę kalba Agnė Vaitkūnienė, Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento direktorė.

Anot A. Vaitkūnienės, dizainas apjungia gamybos, inovacijų, technologijų, komunikacijos elementus, todėl džiugu, kad verslas įvertino talentingų dizainerių kūrybinį porencialą ir pateikė visuomenei originalių produktų. „Taupyti pakuotės kaina – prastas sprendimas, o neinvestuoti į unikalius produktus reiškia stovėti vietoje ir prarasti klientus“, − priduria A. Vaitkūnienė.

Pagal priemonę „Dizainas LT“ finansuotas netechnologinių inovacijų – originalių gaminių (paslaugų) dizaino sprendimų – kūrimas ar diegimas, skirtas serijinei arba masinei gamybai ar masiniam paslaugų teikimui.

Antrojo kvietimo sąlygos leido finansuoti ne tik naujo gaminio, paslaugos dizaino vizualizacijos arba eskizo sukūrimą, bet ir realizuoti dizaino idėją, atliekant pavyzdžio gamybą. Vienam projektui buvo skiriama nuo 3 iki 30 tūkst. Eur ES investicijų.

Pasak Sigitos Skrebės, Inovacijų agentūros Verslo produktyvumo projektų skyriaus vadovės, priemone ypač skatinti ekologinės tematikos, negalią turinčių ir kitų asmenų paslaugų poreikių dizaino sprendimai.

„Netradiciniai sprendimai gali padėti nacionaliniam verslui toliau kurti savo produktų konkurencinį pranašumą šalies ir užsienio rinkose, ir tokių pavyzdžių jau turime. „Dizainas LT“ daugeliui įmonių padėjo tapti rinkoje išskirtiniais savo produktais ar paslaugomis“, − pabrėžia dėmesį S. Skrebė.

Nuo pakuočių iki odontologų ir žaidimų

UAB „Ustukių malūnas“ - įmonė, Lietuvoje atpažįstama ne tik dėl gaminamų ekologiškų produktų, bet ir dėl verslo istorijos, įgyvendino naują trapučių pakuočių dizaino projektą, bendrovė „Virūna“ vartotojams pristatė trijų skirtingų dizainų naujas komodas.

Edukacinių žaislų kūrimu ir gamyba užsiimanti UAB „Eventus group“ tęsia projektą, po kurio naują dizainą įgaus stalas transformeris, o UAB „Rodeta“ pabaigs kurti ir diegti trijų gaminių - integruotos akustinių sienelių ir minkštasuolių sistemos, modulinio viešųjų erdvių baldo ir multifunkcinio žaidimų pufo – dizaino sprendimus.

Tuo tarpu UAB „Ergolain baldai“ jau įgyvendino 3 dizaino sprendimus, kurie suteikė patrauklesnį pavidalą minkštų baldų sistemai „Bastion“, biuro baldų sistemai „ENDY-4“ ir „TalkTalk“ vienvietei akustinei būdelei.

Netradicinius elektronikai skirtus aksesuarus kuriančios ir gaminačios „Novum commercium“, atstovaujančios prekės ženklui „WoodWe“, produkcija jau pasklidusi po pasaulį. Tai išmaniųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių dėklai iš medžio, akmens ar suspausto šieno. „Dizainas LT“ priemonės lėšomis prisidėjus, sukurtas kompiuterių stovas, odiniai dėklai, atnaujintas esamų produktų dizainas.

Odontologijos UAB „DTL Vilnius“ sukūrė naujos kartos ir naujo dizaino originalius įrankius (odontologinių biometrinių duomenų registratoriaus ir duomenų perkėlėjo), o UAB „Septintoji dimensija” – fotografijos mokymo paslaugų schemą ir kliento kelią.

UAB „DUV“ sukūrė stalo darbo vietos šviestuvo, širmų sistemos, ekologiško medžio baldų dizaino sprendimus.

Iš baigtų kurti ES investicijomis finansuotų dizaino sprendimų daugiau kaip 50 proc. jau įdiegta ir pateikta vartotojams. Kitiems dar yra laiko tą padaryti – pagal priemonės reikalavimus, sukurtą dizainą privalu įdiegti per 1−3 metus po projekto pabaigos.

Inovacijų agentūra įkurta agentūros „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas.