BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

EK pritarė metinėms veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitoms

2014 m. rugpjūčio 28 d.

Europos Komisija pritarė metinėms 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitoms už 2013 m. (toliau – metinės ataskaitos). 

Europos Komisija pritarė metinėms 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų veiksmų programų įgyvendinimo ataskaitoms už 2013 m. (toliau – metinės ataskaitos).

Visų valdymo ir kontrolės sistemoje dalyvaujančių institucijų bendradarbiavimo pagrindu parengtas metines ataskaitas Finansų ministerija teikia Europos Komisijai iki kiekvienų metų birželio 30 d. Jose apžvelgiama veiksmų programų įgyvendinimo pažanga atsižvelgiant į pagrindinius finansinių ir fizinių rodiklių pasiekimus, įgyvendinimo aplinkybių pokyčius taip pat analizuojama pasiektų rezultatų nauda visuomenės poreikiams bei šalies ūkio plėtrai.

Metinėms atskaitoms už 2013 m. skiriamas ypatingas dėmesys, nes artėjant laikotarpio pabaigai šių ataskaitų pagrindu Europos Komisija numato atlikti baigiamuosius ES struktūrinių fondų investicijų rezultatyvumo, taip pat socialinio ir ekonominio poveikio vertinimus.

Finansų ministerijos duomenimis, pasirašyta sutarčių visai septyneriems metams Lietuvai skirtai sumai –daugiau kaip 23 mlrd. litų ES struktūrinių fondų investicijų.

Įgyvendinant veiksmų programas, padaryta didelė pažanga visose socialinės ir ekonominės plėtros srityse. Nuo programavimo laikotarpio pradžios iki 2014 m. rugpjūčio 15 d. daugiau kaip 180 tūkst. bedarbių ir asmenų, kuriems gresia nedarbas, dalyvavo remiamose įdarbinimo programose; beveik 40 tūkst. bedarbių įgijo profesinę kvalifikaciją; daugiau kaip 2,4 tūkst. įmonių pasinaudojo investicijomis inovacijoms, parama taip pat pasinaudojo dar daugiau kaip 6,3 tūkst. smulkaus ir vidutinio verslo subjektų; nutiesta daugiau kaip 1,5 tūkst. km naujų ir rekonstruota esamų automobilių kelių; energijos taupymo požiūriu atnaujinti 826 viešosios paskirties pastatai ir pan.

Be to svarbu paminėti, kad 2014 m. birželio 1 d. Europos Komisijos duomenimis Lietuva išlieka pirmaujančiųjų ES šalių narių tarpe pagal išmokėtų ES struktūrinių fondų lėšų dalį. Iš visų ES struktūrinių fondų Lietuvai išmokėta 17,4 mlrd. litų, t.y. apie 74,4 proc. visam 2007-2013 m. laikotarpiui skirtų lėšų.

Šiuo metu Lietuvoje įgyvendinami daugiau kaip 8100 projektų, iš dalies finansuojamų 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis. Jų bendra vertė - daugiau kaip 31,5 mlrd. litų. Tarp jų 23,3 mlrd. litų - ES lėšos, projektų vykdytojams išmokėta apie 19 mlrd. litų.

Daugiau kaip 5250 projektų, finansuotų 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis, jau baigti įgyvendinti. Jų vertė siekia 14,1 mlrd. litų.

Viešųjų ryšių skyrius

www.finmin.lt

vrs@finmin.lt