BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

ES investicijų komunikacija su ES komisare Eliza Fereira

2022 m. lapkričio 21 d. / Finansų ministerija

Europos komisija su Europos Sąjungos  komisare Eliza Fereira ES investicijų komunikatorius pakvietė į Evoros miestą, Portugalijoje.

Tris dienas vyko mokymai, diskusijos ir gerosios patirties mainai, tema - strateginė komunikacija. Taip pat komunikatoriai iš visos Europos lankė ES investicijų projektus Portugalijoje.

Mūsų grupei teko ypatinga statybvietė. 
Šv. Jono Bosko mokyklą, kuri jau dešimtmetį stovėjo tuščia, nuspręsta pertvarkyti į namus, skirtus migrantams. Iš viso čia bus  galima priimti daugiau nei trisdešimt šeimų.
Šiuo metu mokykloje vyksta statybų darbai: klijuojamos plytelės, dažomos durys, gyvenamosios patalpos įrenginėjamos vietoje klasių, virtuvėlės vietoje koridorių ir skalbyklos vietoje valgyklos. Prieš kelis metus, rengiant panašias vietas, buvo galvojama apie sirus, afganistaniečius, pabėgelius iš Kongo, tačiau dabar portugalai galvoja apie karo pabėgelius iš Ukrainos. Jų Portugalijoje daugiau nei 30 tūkst. Buvo įdomu išgirsti, su kokiais sunkumais susiduria šio projekto vykdytojai. Kultūriniai skirtumai ir skirtingi poreikiai tai tik mažmožiai, palyginus su politiniais darbų stabdymais. Vietos valdžia niekaip nesugeba įtikinti miestelio gyventojų, kad tokios vietos nėra pavojingos bendruomenei. Taigi šis projektas yra apie teisingą ir nuoširdžią komunikaciją.

Kokių tikslų siekiame komunikuodami geruosius ES investicijų darbus regione, kokius partnerius renkamės komunikacijai, kurias pamokas išmokome iš besibaigiančio periodo ir ką darysime kitaip, kai prasidės naujo finansinio periodo darbai? Į visus šiuos klausimus buvo ieškoma atsakymų tris dienas.

Buvo kalbama apie institucinės komunikacijos neefektyvumą, apie politikų vaidmenį ES investicijų komunikacijoje, apie faktų ir skaičių menkumą prieš gyvą žmogų su tikra istorija.

ES komisarė Eliza Fereira kvietė visus visada ir visur matyti žmogų, kuris turi rūpesčių, kalbėtis ir tiesiog padėti.

"Laikus, kuriuose gyvename dabar, ateityje vadins krizių laikais. Viskas taip greitai keičiasi. Tik spėjome pamiršti pandemiją, kai Europoje prasidėjo  karas. Tik perprogramavom darbus, kad galėtumėm padėti karo pabėgeliams iš Ukrainos, o jau reikia gelbėti žmones nuo elektros sąskaitų." - kalbėjo ES reikalų komisarė Eliza Fereira. Savo kalboje iš visos Europos susirinkusiems ES investicijų komunikatoriams, komisarė pabrėžė solidarumo svarbą. "Solidarumas dabar kaip niekada yra svarbus. Nes tik vienybėje mes esame stiprūs ir tik vienybėje mes nebijosime naujų darbų, kurie dabar tiesiog keičia vienas kitą."

Susitikime dalyvavo daugiau nei 400 svečių iš visos Europos. Paskutinį vakarą veiksmas persikėlė į Senovinį Evoros teatrą, kur iškilmingai buvo apdovanoti įdomiausi ES projektai.

"Regio stars" apdovanojimai tai  "Europos burės", tik jau visos Europos lygiu.