Vieta, į kurią 30 metų iš visos Maltos buvo vežamos šiukšlės, šiandien virto vaizdingu pasivaikščiojimų taku. Žinoma, vaizdai užburia, sunku patikėti, kad einame per buvusį sąvartyną.
Šios idėjos sumanytojas maltietis Ričardas Biloka puikiai prisimena vaikystę šiukšlių kalno kaimynystėje: "kiekvieną vakarą lygiai šeštą valandą mama uždarydavo visus langus namuose dėl smarvės, kurią nešdavo vėjas". Ričardas džiaugiasi, su ES investicijų pagalba jis pildo savo vaikystės svajonę. Ant šiukšlių kalno buvo pasodinta 80 000 skirtingų medžių ir krūmų, čia apgyvendintos maltietiškos bitės, jos neša medų, kuris tik ką išvyko į laboratoriją. Po mėnesio bus aišku, ar jų surinktas medus nenusileidžia savybėmis įprastam pievų medui. Lizdus jau pradėjo sukti ir paukščiai. Čia gausu gyvačių, žvirblių ir drugelių.
Na o vaizdas, kuris atsiveria - nuotraukoje. Šis projektas kainavo 4 milijonus eurų. "Kai darai teisingus dalykus, gamta noriai dalyvauja" - šypsosi maltietis. Pagaliau gamtai grąžinta tai, kas buvo atimta 30 metų.
Tai įspūdžiai iš Europos Sąjungos fondų komunikatorių tinklo INFORMEU susitikimo. Po trijų metų petraukos jis vėl vyksta gyvai. Šį kartą Europos komisija pakvietė į Maltos sostinę Valetą. Tris dienas vyksta mokymai, gerosios praktikos pristatymai ir sėkmingų projektų lankymas. Iš viso šiame susitikime (gyvai ir virtualiai) dalyvauja daugiau nei 400 komunikatorių iš visos Europos.