BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„Expo sertifikatas LT“ kvietimas sulaukė 48 verslo paraiškų produkcijai sertifikuoti

2022 m. balandžio 1 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Baigėsi terminas, per kurį labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės galėjo teikti paraiškas Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) ir siekti finansavimo pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“ planuojamai eksportuoti savo produkcijai sertifikuoti.

Galimybe pasinaudojo 48 pareiškėjai, kurie projektams įgyvendinti prašo 1,731 mln. Eur. Kvietimo biudžetas – 1 mln. Eur.

Rodoma:

Didžiausia prašoma investicijų suma – 100 000 Eur, mažiausia – 6 750 Eur. ES investicijos projekte gali sudaryti iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Paraiškos gautos iš Vilniaus (22), Kauno (17), Klaipėdos (4), Panevėžio ir Marijampolės (po 2), Telšių (1)  apskričių.

Sertifikuoti savo produkciją ruošiasi elektronikos, ryšių įrangos, variklinių transporto priemonių dalių ir pagalbinių reikmenų, elektros apšvietimo įrangos, plastikinių gaminių gamybos, medicininės ir odontologinės praktikos, kitų ekonominių veiklų įmonės.

Pasak laikinosios LVPA vadovės Agnės Vaitkūnienės, priemone siekiama paskatinti įmonių tarptautiškumą, padėti plėsti jų gaminių vartojimo geografiją, kadangi išgyventi ir plėstis ketinančiam verslui stovėti vietoje yra rizikinga. „Ypač dabar, kai taip drastiškai pasikeitė verslo eksporto rinkos, ši priemonė pirmiausiai padės patekti į užsienio rinkas naujokėms ir rasti naujų krypčių ten jau esančioms“, − pabrėžia A. Vaitkūnienė.

LVPA Verslo skatinimo projektų skyriaus vedėja Diana Martinavičė atkreipia dėmesį, kad sertifikuojama tik paties pareiškėjo pagaminta produkcija. „Sertifikuoti produktai padėtų tarptautinėse rinkose sustiprinti įvaizdį, jog Lietuvos įmonės eksportuoja tik kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius produktus“, − patikina D. Martinavičė.

Pagal priemonės Aprašą, tinkamomis finansuoti išlaidomis pripažįstamos produkcijos sertifikavimo išlaidos, įskaitant tam reikalingų bandymų ir tyrimų išlaidas; sertifikuojamo gaminio vežimo išlaidos, būtinos gaminiui sertifikuoti, jeigu to neapima sertifikavimo paslaugos pirkimo išlaidos, kurioms apmokėti taikytina paraiškos vertinimo metu nustatyta fiksuotoji projekto išlaidų suma. Ji nustatoma pagal mažiausios kainos komercinį pasiūlymą arba pasirašytą pirkimo–pardavimo sutartį.

Kvietimo metu LVPA specialistai konsultavo potencialius pareiškėjus visais su priemone susijusiais klausimais, jiems taip pat buvo surengti nuotoliniai mokymai, atsakyta į rūpimus klausimus.

Pagal anksčiau LVPA vykdytus priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimus finansuoti ir baigti 66 projektai, kuriems buvo skirta beveik 2,1 mln. Eur, tebevykdomi 29 projektai – jiems skirta 1,0 mln. Eur ES investicijų.