BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

G. Skaistė: Lietuvos prioritetai peržiūrint ES daugiametę finansinę programą – papildomos lėšos karinio mobilumo projektams ir parama Ukrainai

2023 m. gegužės 12 d. / Finansų ministerija

Vilniuje vykusiame finansų ministrės Gintarės Skaistės susitikime su Europos Komisijos nariu, atsakingu už biudžetą ir administravimą, Johannes Hahn, buvo aptarti su ES biudžetu susiję klausimai, didžiausią dėmesį skiriant ES daugiametės finansinės programos, apimančios 2021–2027 m. laikotarpį, peržiūrai, kuri numatoma šiais metais.

Rodoma:

,,2021-2027 m. laikotarpio ES biudžetas buvo parengtas reaguojant į pandemijos sukeltus iššūkius ir poreikį skatinti Europos ekonomikos atsigavimą. Šiandien susiduriame su kitais iššūkiais, susijusiais visų pirma su brutaliu rusijos karu prieš Ukrainą ir to padariniais. Todėl palaikome siekį peržiūrėti ES daugiametę finansinę programą. Lietuvos prioritetai šiame procese – daugiau lėšų karinio mobilumo infrastruktūros projektams, kas ypač svarbu dabartiniame geopolitiniame kontekste, taip pat tolesnės paramos Ukrainai mobilizavimas ES lygiu, papildomas finansavimas karo pabėgėlius priimančioms valstybėms“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Sutarimas dėl ES 2021-2027 m. daugiametės finansinės programos buvo pasiektas 2020 m. gruodžio mėn., jos apimtis – 1,2 trilijono eurų. Numatoma, kad pasiūlymą dėl šios programos peržiūros Europos Komisija pateiks š. m. birželio mėnesio viduryje, o susitarimą tikimasi pasiekti iki šių metų pabaigos.

Susitikimo metu taip pat aptartas 2024 m. ES biudžeto, kurio projektą Europos Komisija planuoja pateikti š. m. gegužės mėnesio pabaigoje, rengimas bei apsikeista nuomonėmis dėl Europos Komisijos pasiūlymų dėl naujų ES nuosavų išteklių, siekiant, kad ateityje ES biudžetas mažiau priklausytų nuo tiesioginių šalių narių įmokų.