BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Gražesnė, patogesnė ir šiltesnė: gimnazistai grįš į atnaujintą mokyklą

2014 m. rugpjūčio 26 d.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bendruomenė šiais metais gavo dvi vertingas dovanas: sausį jai perduota saugoti virš sostinės Gedimino pilies bokšto plevėsavusi Lietuvos trispalvė, o rugsėjį moksleiviai ir mokytojai įžengs į atnaujintą gimnazijos pastatą.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bendruomenė šiais metais gavo dvi vertingas dovanas: sausį jai perduota saugoti virš sostinės Gedimino pilies bokšto plevėsavusi Lietuvos trispalvė, o rugsėjį moksleiviai ir mokytojai įžengs į atnaujintą gimnazijos pastatą.

„Pasikeitė ne tik estetinė išvaizda – langai, durys, išorės sienos. Gimnazija apšiltinta, o tai reiškia, kad joje bus jaukiau. Labai džiaugiamės ir pakeistu stogu – kai pro jį varva, kyla ne tik daugybė nepatogumų, bet ir tampa nesaugu“, – apie pagrindinio gimnazijos pastato („Romuvos“ padalinio) remontą kalbėjo Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorius Gediminas Matiekus.

1972 m. statytas pastatas nebuvo remontuotas, daugelis jo konstrukcijų buvo apgailėtinos būklės. Skaičiuojama, kad statinį sutvarkius, kasmet gimnazija galės sutaupyti apie 59 tūkst. litų, kuriuos išleisdavo šildymui. Pasak direktoriaus G. Matiekaus, įgyvendintas pirmasis pastato atnaujinimo etapas, kuriam pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto priemonę „Viešosios paskirties pastatų renovavimas regioniniu lygiu“ buvo skirta beveik 888 tūkst. litų ES struktūrinių fondų paramos lėšų ir beveik 157 tūkst. litų valstybės biudžeto lėšų. Projektą įgyvendino Rokiškio rajono savivaldybės administracija.

Iš naujosios 2014–2020 m. finansinės perspektyvos gimnazija prašys lėšų antrajam etapui įgyvendinti – nors šiuomečiu projektu pagerintas pastato energijos vartojimo efektyvumas, dar liko neapšiltinta trečdalis sienų. Tam gali prireikti apie 0,8 mln. litų.

Direktorius juokauja, kad šiuos metus galima vadinti remonto metais. Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija turi tris pastatus: Senuosius rūmus, pagrindinį pastatą, kuris iki 2012 m. vykusios reorganizacijos buvo „Romuvos“ gimnazijos pastatas, ir bendrabutį. Senasis pastatas ir bendrabutis atnaujinti iš Vyriausybės investicijų programos lėšų. Šiemet buvo skirta 870 tūkst. litų

Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija šiemet  buvo išskirta iš kitų mokymo įstaigų – ji  pelnė pilietiškiausios šalies mokyklos vardą. Sausio 1-ąją gimnazijos bendruomenei, dalyvavusiai kasmetėje Lietuvos vėliavos dienos minėjimo šventėje Vilniuje, buvo įteikta saugoti Gedimino kalno pilies bokšte plevėsavusi Trispalvė. Taip ši mokymo įstaiga pagerbta už indėlį į Rokiškio rajono pilietinę ir patriotinę veiklą: gimnazijos bendruomenė prižiūri 1919–1920 m. Lietuvos savanorių karių kapus Rokiškio rajone.

Rokiškio valstybinei gimnazijai kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto vardas buvo suteiktas dar 1933 metais. 1940-aisiais sovietų valdžios sprendimu gimnazijos statusas ir J. Tumo-Vaižganto vardas buvo panaikinti. Daugelio buvusių ir tuomečių mokytojų bei mokinių pastangomis Juozo Tumo-Vaižganto vardas 1989 m. mokyklai sugrąžintas, netrukus vidurinė mokykla vėl tapo gimnazija.

Rokiškio rajone 2011–2013 m. ES lėšomis buvo renovuoti ir Kamajų Antano Strazdo, Pandėlio, Obelių gimnazijų pasatai. Šiems projektams iš ES struktūrinių fondų buvo išmokėta daugiau kaip 6 mln. litų.

Esparama.lt informacija