BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Naujienos

Inovacijos - būtinybė verslui

2014 m. rugsėjo 23 d.

Lietuvos pakraštyje, Klaipėdos rajone, įsikūrusi nedidelė įmonė – UAB „Ozono centras“ kuria, gamina  ir parduoda ozono generatorius. Bendrovė neseniai sėkmingai baigė verslo plėtros etapą, kuris buvo dalinai finansuotas ES lėšomis. Investicijų metu buvo sukurta moderni mokslinė laboratorija skirta naujų produktų ir metodikų su ozono dujomis kūrimui. Įsigyta įranga sudarys prielaidas kurti bei tobulinti technologijas, panaudojant unikalias ozono ir jo atitinkamų tirpalų savybes šaltajam baktericidinio ir virusinio užterštumo mažinimui. Kuriamas technologijas numatoma panaudoti žemės ūkio, gyvulininkystės ir maisto pramonės srityse.

Rodoma:

Žodis „ozonas“ dažnam atrodo girdėtas, tačiau prireikus paaiškinti jo reikšmę situacija tampa komplikuota. Visgi ozonas nėra toks mistinis objektas ir dažnam jis buvo girdėtas kalbant apie globalinį atšilimą arba žalingą saulės poveikį odai, arba „ozono skyles“. Ozonas yra dujos. Tai nestabili deguonies atmaina, kai dujų molekulę sudaro trys atomai O t.y. O3 vietoje įprastų dviejų O t.y. O2. „Dažnai ozonas maišomas su azotu dėl ganėtinai panašaus skambesio, tačiau tai tikrai ne tas pats. Azoto galima sutikti ore apie 70%, o ozonas tipiškai formuojasi aukštesniuosiuose atmosferos sluoksniuose ir tai nėra dažnai žmogui prieinamos dujos“, – pasakoja UAB „Ozono centras“ vadovas Ramūnas Kuprys. Saulės šviesa jonizuoja viršuje esantį deguonį ir tokiu būdu sukuria apsauginį ozono dujų sluoksnis. Taip pat ozoną, nors ne didelės koncentracijos, ir trumpam galima užuosti gyvai po lietaus arba tiksliau po perkūnijos. Ozonas ir yra tas jaučiamas žaibo išlydžio kvapas ar suvokiama gaiva. Tačiau natūralioje aplinkoje ozonas ganėtinai greitai suyra ir susiformuoja deguonis. Didelės koncentracijos ozono dujos yra bioveikli medžiaga, kuri gali būti net pavojinga žmogui. Tačiau šios bioveikliosios ozono savybės aktyviai naudojama įvairiose pramonės šakose, tokiose kaip: maisto pramonėje, biologiškai ir chemiškai užteršto vandens valymui (žuvininkystė, nuotekų valymas, pienininkystė), veiksmingai pakeičia cheminius ir aplinkai kenksmingus metodus įvairiose pramonės šakose. Nors ozonas pramonėje naudojamas jau virš penkiasdešimt metų, tačiau vis dar surandami nauji jo panaudojimo būdai pvz. alternatyvioje medicinoje.

Naujoje laboratorijoje su ozono dujomis jau atliekami įvairūs kiti moksliniai bandymai ir tyrimai, kurie artimoje ateityje leis sukurti ir rinkai pateikti naujas ir inovatyvias ozono panaudojimo metodikas.

„Investicijos savalaikės, nes sparčiai didėjant šiltnamio efektui ir ozono skylėms atmosferoje manome, kad mūsų rinka taip pat sparčiai augs“ - juokavo „Ozono centro“ vadovas Ramūnas.  „O jei rimčiau, tai labai puiku, jog Lietuvoje su ES lėšomis yra sudaromos palankios sąlygos verslo plėtrai per inovacijas. Žinoma, pradžia kaip visada nėra lengva, labai sunku apginti savo idėjas, ypač jei jos paremtos naujovėmis, bei tam prisitraukti finansavimą. Todėl svarbi ne tik pati idėja, bet ir geri partneriai jos vystymui“.

„Tipiškai mūsų klientai inovacijas vykdo tik vienoje arba dvejose srityse, pvz. medicina ir IT“, – pasakojo konsultacinės bendrovės UAB BARONS GROUP projektų koordinatorė Marina Skrebkova. „Tačiau ši investicija išskirtinė ir įdomi tuo, jog klientui suteikia galimybes apjungti ganėtinai daug potencialių inovacijų sričių t.y. chemija, fizika, biologija, ekologija, pramonė ir kt. Todėl prognozuojame, jog investicijos dėka susidomėjimas ir potencialas naujų ozono technologijų ir produktų globaliose rinkose bus labai didelis.“

Projektas "MTTP infrastruktūros vystymas bendrovėje UAB OZONO CENTRAS" (sutarties Nr.
S-VP2-1.3-ŪM-03-K-04-005) buvo finansuojamas pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ priemonę „Intelektas LT+“. Projekto bendra investicijų suma siekė per 0,61 mln. Lt, iš kurių 0,43 mln. Lt buvo skirta iš Europos regioninės plėtros fondo.

UAB „Ozono centras“ specializuojasi aukštos kokybės inovatyvių ozonavimo technologijų ir įrengimų kūrime ir jų komercializavime. Atliekant mokslinius tyrimus ir tobulinant ozonatorius gaminami ozonavimo įrengimai, kurie sėkmingai naudojami įvairiuose Lietuvos ir užsienio įmonėse. Bendrovė aktyviai investuoja į naujų produktų kūrimą, mokslo tiriamąją veiklą, darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.

 

Daugiau informacijos:

Ramūnas Kuprys
UAB "Ozono centras" direktorius
Tel. +370 698 49186
e-mail: ramunas@ozonocentras.lt
www.ozonocentras.lt