BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Investicijos į skaitmeninimą - kaip verslo vitaminas

2021 m. rugsėjo 24 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Kaip skaitmeninimas pakeitė verslo veidą galėtų papasakoti šimtai įmonių, o Panevėžio UAB „DT artelė“ vadovas Žydrūnas Raščius poveikį iliustruoja ryškiai - jo versle įvyko šimtmečio šuolis.

Kartu su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) dantų protezų gamybos įmonė įgyvendino du projektus, gavusi finansavimą pagal priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“. 117 tūkst. Eur vertės „DT artelė“ projektams LVPA skyrė beveik 53 tūkst. Eur ES investicijų.

Rodoma:

„Šiandien įmonė tarsi atsidūrė kitame pasaulyje. Ši parama padėjo kardinaliai pakeisti technologijas, darbų kryptį, greitį - viskas pasikeitė iš pagrindų. Mano profesijos žmonės dirbo rankomis, o dabar viskas daroma „skaitmenoje“. Jūs pagalvokit, koks šuolis“, − pasakoja apie skaitmeninį verslo virsmą Ž. Raščius.

Greičiau, daugiau, kokybiškiau

Socialiai atsakingos, labdarai dosnios įmonės, „DT artelė“ pagrindinė veikla – dantų protezų gamyba. Įmonės įranga pritaikyta įvairaus medžiagiškumo dantų protezų gamybai pagal pacientų dantų atspaudus.

Iki atsinaujinimo atliktas technologinis auditas parodė, kad protezo fizinio modelio sukūrimo procesas įmonėje nėra pakankamai efektyvus, reikalauja daug sąnaudų. Norint jas sumažinti, taip pat optimizuoti darbo laiką, didinti įmonės našumą sprendimas buvo vienas - diegti skaitmeninę 3D procesų technologiją, modeliavimo ir dizaino kūrimo programinę įrangą.

Skaitmenizavus vienus procesus pagal pirmą su LVPA vykdytą projektą, atsirado poreikis eiti toliau. Antrasis projektas įmonės procesus patobulino dar labiau, ir šiandien bendrovė gamina protezus ne tik šeimos įmonės – Savanorių aikštės odontologijos klinikos klientams, bet dirba daugiau nei su 20-čia Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų klinikų.

“Agentūrai padedant investavau europines lėšas, ir būdamas atsakingas žmogus turiu pagrįsti savo darbais ir nepiktnaudžiauti tuo, kad manimi buvo pasitikėta ir patikėta investuoti”, − kalba Ž. Raščius.

Jis tikina laukiantis kitų kvietimų, kurie leistų toliau skaitmeninti verslo procesus, kad, padedant ES investicijoms, įmonė stiprintų pozicijas rinkoje.

Panevėžyje – 19 LVPA finansuojamų skaitmeninimo projektų

„Skaitmeninimas yra vienas iš pažangos kelių, kuriuo eina Lietuva. Ši kryptis duoda didelę pridėtinę vertę bendrovėms ir visai šalies ekonomikai“, − apibūdina LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktorės pavaduotojas Arūnas Burinskas.

LVPA skaičiuoja, kad 2014−2020 m. finansavimo periodu pagal priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ įgyvendinti 52 projektai, kuriems skirta beveik 11 mln. Eur ES investicijų. Dar 186 projektai tebevykdomi, jiems skirta bemaž 100 mln. Eur paramos.

Vien tik Panevėžio m., kuriame veikia „DT artelė“, baigti 6 projektai, jiems skirta 722 tūkst. Eur ES lėšų,  tęsiami 13 projektų, kuriuose ES investicijos sudaro 6,9 mln. Eur.