BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Kokybiniam plėtros šuoliui „Maksima“ paruošė ir naujus plotus

2022 m. balandžio 28 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

ES investicijomis iš dalies finansuojamas projektas UAB „Maksima“ buvo paskata pradėti naują plėtros etapą, kuris apėmė naujų gamybinio ir sandėliavimo paskirties pastatų statybą ir našesnės skaitmeninės gamybinės įrangos įsigijimą.

Pagal sutartį su Inovacijų agentūra* (buvusi Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA)) bendrovei skirta 1,577 mln. Eur projektui “Gamybos skaitmeninimo technologijų diegimas ir plėtra UAB „Maksima“” įgyvendinti. Bendra jo vertė viršija 4,5 mln. Eur.

Rodoma:

“Naujas gamybinis pastatas buvo būtinas, kad turėtume kur instaliuoti naują skaitmeninę gamybinę įrangą, perkamą iš dalies finansuojant ES paramos lėšomis. Esamame gamybiniame pastate jai vietos nebuvo. O sandėliavimo ploto trūkumą jautėme jau bent porą metų, todėl, išplėtus gamybinius pajėgumus, sandėliavimo ploto poreikis dar padidėjo”, − pasakoja UAB „Maksima“ logistikos direktorius Gintaras Kaštaunas.

Pasak G. Kaštauno, įsigyta plastikinės pakuotės gamybos, dekoravimo, vizualinės kontrolės skaitmeninė įranga keliais žingsniais pažangesnė bei našesnė už prieš tai turėtą.  

“Nors projekto diegimo metu turėjome nenumatytų iššūkių, tokių kaip Covid-19 pandemija, žaliavų brangimas ar šiuo metu tebevykstantis karas Ukrainoje, esame tikri, kad nauja gamybinė įranga padės didinti darbo našumą, o padidėjęs gamybos pajėgumas padės plėsti rinkas bei pardavimo apimtis, padidins įmonės konkurencingumą”, − žvelgia į ateitį UAB „Maksima“ logistikos direktorius.

Trijų dešimtmečių kelionė aukštyn

Veiklos 30-metį šiemet švenčianti įmonė gamina 100 proc. perdirbamą įvairių talpų (nuo 80 ml iki 2000 ml) plonasienę plastikinę pakuotę su hermetiškais dangteliais iš aukštos kokybės polipropileno. Pakuotė skirta maisto ir ne maisto produktams pakuoti.

„Prieš 9 metus savo produktus sertifikavome – iki šiol išlaikome aukščiausio lygio BRCGS sertifikatą pakavimo medžiagoms, tuo patvirtindami vartotojui, kad darome viską, jog jį pasiektų saugi, švari, kokybiška, perdirbama pakuotė“, − sako G. Kaštaunas.

Darbuotojų skaičius nuo 15 žmonių veiklos pradžioje padidėjo iki 142 dabar, o apyvarta – nuo ketvirčio milijono Eur iki 15,7 mln. Eur 2021 m.

Bendrovė eksportuoja per 70 proc. savo pagamintos produkcijos. Pradėjusi nuo Latvijos ir kitų kaimyninių valstybių rinkų, vėliau pasuko Vakarų Europos kryptimi. Šiandien eksportuoja į daugelį Europos šalių, o tolimiausios valstybės, kurias pasiekia įmonės produkcija – Izraelis, Australija, Singapūras.

Stovintį vietoje aplenkia einantys pirmyn

„Įmonės, įgyvendinusios skaitmeninimo projektus, šiandien rinkoje jaučiasi gerokai stipresnės nei jų konkurentai, kurie neskuba automatizuoti gamybos ir pritaikyti robotikos technologijų“, − teigia Agnė Vaitkūnienė, Investicijų valdymo tarnybos direktorė, einanti Inovacijų agentūros direktorės pareigas.

Ji pabrėžia, kad ES investicijos gerokai palengvina verslo siekį modernizuotis, spręsti ir darbo jėgos trūkumo, ir didelių jos sąnaudų problemas, mažinti produkcijos gamybos sąnaudas ir daryti ją konkurencingesnę rinkoje, plėsti asortimentą bei atitikti vartotojų lūkesčius.

Todėl UAB „Maksima“ vadovai ketina ir ateityje siekti ES investicijų, jeigu bus įmonei tinkamų priemonių su svariu paramos intensyvumu.

*Inovacijų agentūra įkurta Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) ir agentūros "Versli Lietuva" pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas.