BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Kūrybinių industrijų sektorių netrukus pasieks paramos injekcija inovacijoms ir konkurencingumui stiprinti

2022 m. gegužės 23 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Inovacijų agentūra užbaigė Kultūros ministerijos skelbto kvietimo „Paskatos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui kurti konkurencingus kultūros produktus“ paraiškų vertinimą.

Rodoma:

Inovacijų agentūra užbaigė Kultūros ministerijos skelbto kvietimo „Paskatos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui kurti konkurencingus kultūros produktus“ paraiškų vertinimą.

Ši priemonė skirta labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, dirbančioms kūrybinių ir kultūrinių industrijų (KKI) sektoriuje. Ja siekiama paskatinti įmones kurti naujus, konkurencingus kultūros ir kūrybinio turinio ir formos produktus, investuojant į naujus konkurencingo skaitmeninio ir (arba) žiedinę ekonomiką skatinančio kultūros ir kūrybinio turinio ir formos produktus, paslaugas ar veiklos procesus.

„Susidomėjimas priemone buvo gana didelis. Inovacijų agentūra sulaukė 357 paraiškų, kuriose prašomo finansavimo suma (44 318 197,42 Eur) daugiau nei 4 kartus viršijo priemonei skirtą biudžetą (10 551 449 Eur). Paraiškų vertinimas atliktas sklandžiai, net aplenkiant numatytą 90 dienų terminą. Siekiant efektyvaus tokio paraiškų kiekio vertinimo, kaip ir numatyta Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, buvo pasirinktas kelias vertinimą pradėti nuo naudos ir kokybės vertinimo etapo, tai leido greičiau identifikuoti projektus labiausiai vertus finansavimo“, – sako Agnė Vaitkūnienė, Investicijų valdymo departamento direktorė, einanti Inovacijų agentūros direktorės pareigas.

A. Vaitkūnienės teigimu, dėl tinkamumo finansuoti buvo vertinamos tik daugiausiai naudos ir kokybės balų surinkusios paraiškos, kurioms pakako kvietimui skirtų finansavimo lėšų. Kitų paraiškų tinkamumas nebuvo vertinamas. Dėl tinkamumo finansuoti įvertinta 81 paraiška. Finansuojamos turėtų būti 69 paraiškos, 20 iš jų – kino sektoriaus veiklos, 49 – kitų KKI sektorių projektai. Inovacijų agentūros duomenimis, pasibaigus 2014-2020 m. finansavimo periodui, galimybė skirti papildomą finansavimą ypač menka, todėl „už brūkšnio“ likusių paraiškų finansavimui papildomai lėšų tikriausiai nebus skirta.

„Didžioji dalis paraiškas pateikusių pareiškėjų finansavimo prašė pagal de minimis reglamentą. Pagal Bendrąjį bendrosios išimties reglamentą ketinama įgyvendinti mažiau nei 10 proc. projektų. Kaip visada, aktyviausiai kvietime dalyvavo Vilniaus ir Kauno apskričių pareiškėjai, – sako Inovacijų agentūros Verslo tvarumo projektų skyriaus vadovė Giedrė Indriulienė. – Finansavimo sąlygų apraše buvo numatytas gana platus remiamų KKI veiklų spektras, todėl kiekvienas projektas turinio prasme yra savaip originalus ir kitoks, pareiškėjai turėjo plačias pasirinkimo ir saviraiškos galimybes. Negalime atskleisti projektų kūrėjų sumanymų, tačiau tikimės, kad netolimoje ateityje šalies kūrybinių industrijų sektorius pasipildys naujais inovatyviais ir konkurencingais kultūros produktais“, – sako G. Indriulienė.

Paraiškų vertinimo rezultatai pateikti Kultūros ministerijai.. Inovacijų agentūra apie Kultūros ministerijos priimtus galutinius sprendimus ir tolesnius veiksmus informuos finansuotinų projektų pareiškėjus atskirai. „Projektų sutartis tikimės pasirašyti iki birželio mėn. pabaigos, o visi projektai pagal finansavimo taisykles turės būti įgyvendinti iki 2023 m. kovo 31 d., todėl raginame pareiškėjus, kurių atžvilgiu priimti teigiami sprendimai, jau imtis aktyvių veiksmų, nes projektų įgyvendinimo laikotarpiai negalės būti pratęsiami“, – primena G. Indriulienė.