BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Madingojo lino audėjams investicijos leido padaryti šuolį į ateitį

2021 m. rugsėjo 16 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Kai viešumoje nuskambėjo, jog Meghan Markle dėvėjo lietuvių dizainerių suknelę, džiūgavo ir Jonavoje veikiančios bendrovės „A grupė“ žmonės: Sasekso kunigaikštienės lino suknelės audinys – jų įmonės produktas.

Bendrovei buvo šventė gauti pelnytą „Inovacijų lyderio“ įvertinimą, kurį Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai skyrė už sukurtus inovatyvius produktus, inovatyvių technologijų įdiegimą ir mokslinių tyrimų pritaikymą gamyboje.

Bet ypač daug džiaugsmo suteikė naujos žakardo staklės, kurios įsigytos kartu su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įgyvendinant gamybos procesų skaitmeninimo projektą pagal priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“. 343 tūkst. Eur vertės projekte ES investicijos sudarė 122 tūkst. Eur. 

Rodoma:

„Naujas etapas "A grupė" istorijoje prasideda! Džiūgaujam, jog gautos naujos žakardo staklės jau pilnos gyvybės“, – skelbė įmonė, žadėdama dar platesnį audinių asortimentą.

Šeimos versle – kūryba ir lankstumas

Audimo staklės buvusios Jonavos gelžbetoninių konstrukcijų gamyklos patalpose dūzgia jau kone 25 metus. „A grupės“ generalinis direktorius Virginijus Vizbaras pasakoja, jog nuo pat pradžių žinojo, jog kuriamas naujas verslas bus susijęs su tekstile.

„Abu tėvai dirbo Panemunėlio linų fabrike, kuris vaikystėje man atrodė labai didelis, tai, galima sakyti, jog pasirinkimas nulemtas seniai“, šeimos verslo ištakas prisimena V. Vizbaras.

Šiandien įmonė audžia lininius, puslininius audinius, gamina produkciją voniai ir pirčiai, namų tekstilės gaminius. Pasak V. Vizbaro, „A grupė“ bene vienintelė Europoje audžia aukštos kokybės lininį kilpinį audinį, iš kurio pati ir siuva šiurkščius bei švelnius chalatus, rankšluosčius, saunos prijuostes, vonios kilimėlius, šlepetes ir kitus pirties aksesuarus. Apie 60 bendrovės produkcijos išvežama į Vokietiją, Prancūziją, Japoniją, Skandinavijos ir kitas pasaulio šalis.

„Pastaruoju metu siauriname siuvimo veiklą ir labiau orientuojamės į gamybos modernizavimą, skaitmeninimą, inovacijas, kad augintumėm našumą ir turėtumėm atitinkamą produkcijos kokybę. Esame maža įmonė ir tam, kad būtumėm konkurencingi, turime būti lankstūs“, kalba „A grupės“ vadovas.

ES finansavimas atvėrė daug galimybių

Anot V. Vizbaro, įmonei atsinaujinti leido ES investicijos, nes be jų bendrovei būtų buvę sunku ne tik konkuruoti rinkoje, bet ir išlikti gyvybingai apskritai. „Naujos įsigytos staklės padėjo išplėsti asortimentą įvairių poreikių klientams ir pasiūlyti namų tekstilės audinių, kurų plotis nuo 50 cm iki 360 cm, žakardinius audinius su gamtiniais ar geometriniais elementais, kilpinius audinius“, vardija „A grupės“ generalinis direktorius.

LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktorės pavaduotojas Arūnas Burinskas tikina, kad daugeliui įmonių ES investicijos tapo tramplinu į aukštesnę kokybę, didesnį eksportą ir gamybos plėtrą. „Tai ypač svarbu regionuose veikiančiam verslui, kuriam skaitmenizuotis, modernizuotis ir plėstis be finansinės pagalbos iš šalies tikrai būtų sudėtinga“, kalba A. Burinskas.

„Darbo efektyvumo didinimas UAB „A grupė“ – dar vienas kartu su LVPA įgyvendintas įmonės projektas, pagal priemonę „Regio potencialas LT“. 240 tūkst. Eur vertės projektas, kuriame ES investicijos sudarė 135 tūkst. Eur, prisidėjo plečiant bendrovės pajėgumus ir modernizuojant audimo cechą. Įgyvendinus projektą, sumažėjo gamybos procese atsirandančio broko kiekis, padidėjo darbo našumo rodikliai bei apyvarta.

Naudingas buvo ir projektas „Energetinio efektyvumo vertinimas“ pagal priemonę „Auditas pramonei LT“, padėjęs išsiaiškinti energijos taupymo galimybes, naudoti ją efektyviau ir taip mažinti įmonės sąnaudas.

Tarptautinėse parodose Frankfurte, Paryžiuje lietuviškojo lino tradicijas ir verslo išmoningumą demonstruojanti „A grupė“ seka ir naujausius ES investicijų kvietimus, nes jau įsitikino – ši finansinė pagalba padeda įgyvendinti vizijas ir eiti pirmyn.