BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Marijampoliečiai tapo gatvės meno ambasadoriais

2021 m. spalio 27 d. / Europos socialinio fondo agentūra

Gatvės meno meka vadinamoje Marijampolėje miestiečiams ir miesto svečiams įrengti miesto lankytiniems objektams skirti fotorėmeliai. Gatvės rėmelių rakursus parinko vietos fotografai, o miestiečiai buvo kviečiami tapti savo miesto ambasadoriais: fotografuotis ir skleisti žinią apie savo miesto lankytinus objektus. Fotormeliuose marijampoliečiai ir miesto svečiai fotografavosi, nuotraukomis dalinosi socialiniuose tinkluose, taip tapdami gatvės meno ambasadoriais. Iniciatyvą „Miesto fotogalerija“ Marijampolei dovanojo kampaniją „Metas keisti“ organizuojanti Europos socialinio fondo agentūra. 

Jau antrus metus Lietuvoje Europos socialinio fondo agentūra organizuoja kampaniją  „Metas keisti“, kuri skatina vietos bendruomenes, NVO, veiklius gyventojus, klubus, savivaldas imtis iniciatyvos ar prie jos prisidėti, suvienyti skirtingų amžių žmones siekiant parodyti savanoriškos ir bendruomeninės veiklos pridėtinę vertę. Kampanija yra ne tik apie bendruomeniškumą ir savanorystę – ji apie skatinimą veikti, keisti pasaulį, aplinką, visuomenę, valią ir norą dalintis savo laiku, kompetencijomis, talentu ir gerumu. 

„Tikimės, kad šiemet drauge su gyventojais įgyvendintos trys iniciatyvos – Marijampolėje, Kazlų Rūdoje ir Jurbarke – dar labiau paskatins veikti, prisidėti ir padėti. Toks buvo ir bus mūsų tikslas. Vietiniams miestelėnams padedant kitąmet įgyvendinsime dar septynias iniciatyvas įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis.

Suvalkijos sostine vadinama Marijampolė kone dešimtmetį garsėja gatvės meno objektais, kuriuos sukūrė ir padovanojo pasaulinio lygio menininkai. Anot turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“ vadovės Ievos Vizgirdienės, menas įvairiais būdais gali suburti bendruomenes, tačiau labai svarbu, kad žmonės pasijaustų to meno dalimi: generuotų idėjas ir galiausiai jas išpildytų, skleistų žinią apie tų idėjų įgyvendinimą.

„Kartais reikia tik savanorystės, iniciatyvos, kuri parodo naudą ir vertę žmogui ir tuomet prisijungia vis daugiau žmonių. Atsiranda kažkoks bendrystės ir nuosavybės jausmas, kad tai yra mano gyvenimo dalis ir pasididžiavimas tuo, ką darai“, – kalbėjo Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“ vadovė. 

Kad dažnai maloniausi atradimai, tokie kaip gražiausias Lietuvoje gatvės meno kūrinys yra Marijampolėje, slypi visai šalia mūsų, gali patvirtinti ir Suvalkijos gidė Jurgita Pazniokaite-Bubnienė. 21 metus gide dirbanti moteris pasakojo apie organizuojamas ekskursijas, skirtas gatvės menui, „Kačių“ kiemelyje esančius piešinius ir orientacinius žaidimus nuolat vietoje nenustygstantiems mažiesiems gatvės meno gerbėjams. 

„Kai mes tapome gatves ir vakarais, ir naktimis, miesto bendruomenė mums ir vaišių atneša: ir kavos, ir picų. Jie palaiko, šiuos kūrinius myli ir džiaugiasi, kad yra puošiamas miestas“, – pasakojo gatvės meno savanorė Jurgita Pazniokaitė-Bubnienė.  

„Miesto fotogalerijos“ įkūrimo dieną marijampoliečiai ir miesto svečiai fotografavosi „Kačių“ kiemelyje prie įrengtų fotorėmelių. Lietuvos spaudos fotografijos konkurso nugalėtoja ir dalyvė, personalinių parodų autorė Rita Stankevičiūtė susirinkusiems papasakojo apie fotografo darbo subtilybes bei pasidalino profesionaliais patarimais, kaip „pagauti“ geriausią kadrą. 

„Miesto fotogalerija“ – iniciatyva tiems, kam vaizdais kalbėti sekasi geriau nei žodžiais. Iniciatyva kviečia parodyti Lietuvai ir pasauliui unikalų gatvės meną. Tačiau neužtenka tik nusifotografuoti – svarbu dalintis socialinėje erdvėje, kad kuo daugiau žmonių pamatytų tą nuostabų gatvės meną ir atrastų mūsų miestą“, – sako Vilnių į Marijampolę iškeitusi fotografė.

Visus penkis fotorėmelius galima rasti prie šių gatvės meno kūrinių: „Graikija“, „Stotelė“, „Nesvarumo būsena“, „Pulkas“ ir „Kačių“ kiemelio kačių. Maloniai kviečiame marijampoliečius ir miesto svečius įsiamžinti prie išskirtinių miesto vaizdų.

Kampanijos metu 10 Lietuvos savivaldybių bus įgyvendinta 10 prasmingų ir reikalingų iniciatyvų kartu su vietos bendruomenėmis ir savanoriais. 

Iniciatyvos vaizdo siužetą kviečiame žiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=KxmbG7M3_6Y 

„Metas keisti“ – Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) inicijuota komunikacijos kampanija, kuri skatina gyventojus dalyvauti savanoriškoje ir bendruomeninėje veikloje. Kampanija finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis. ES investicijomis finansuojama beveik 700 miesto bendruomenių inicijuotų projektų. 

Apie kitas iniciatyvas skaitykite ir registruokitės www.metaskeisti.lt