BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Naujų eksporto galimybių siekia 21 pareiškėjas

2022 m. kovo 23 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigė priimti paraiškas pagal priemonę „Naujos galimybės LT“, skirtą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) didinti savo produkcijos eksportą, daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų plėtrai.

Gauta 21 paraiška, kuriose prašoma 5,6 mln. Eur ES investicijų. Priemonės biudžetas – 5 mln. Eur. Paraiškos gautos iš Vilniaus (16), Kauno (2) bei po 1 paraišką iš Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos apskričių.

Rodoma:

Pagal Aprašą, pareiškėjais galėjo būti verslo asociacijos, prekybos, pramonės ir amatų rūmai, klasterio koordinatorius, viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra bei „Keliauk Lietuvoje“.

Vienas pareiškėjas galėjo dalyvauti projekte su ne mažiau kaip penkiomis MVĮ.

Laikinasis LVPA vadovas Saulius Merkys pabrėžia, kad verslas pastaraisiais metais susiduria su nemažais iššūkiais, įtakos turi ne tik pandemija, bet ir labai sudėtinga padėtis regione, kas apsunkina veiklą užsienio rinkose. „Ši priemonė turėtų padėti įmonėms perorientuoti eksporto kryptis, rasti naujų rinkų savo produkcijai“, − sako S. Merkys.  

Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis - iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, tenkančių pareiškėjui, iki 70 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, tenkančių galutiniam naudos gavėjui – MVĮ.

O galutiniai naudos gavėjai yra tos MVĮ, kurių bendroje pardavimo struktūroje ne mažiau kaip 50 proc. pajamų sudaro jų pačių pagamintos lietuviškos kilmės produkcijos pardavimas.

LVPA Verslo skatinimo projektų skyriaus programos vadovė Agnė Peteraitienė vardija tinkamas finansuoti išlaidas: tokiomis bus laikomos projektą vykdančio personalo darbo užmokesčio, komandiruočių ir transporto išlaidos bei projekto vykdytojo, kaip tarptautinės parodos dalyvio (kai projekto vykdytojas dalyvauja tarptautinėje parodoje kaip galutinis naudos gavėjas), registracijos mokesčiai.

Tinkamomis finansuoti išlaidomis taip pat bus laikomos galutinių naudos gavėjų dalyvavimo tarptautinėse parodose, mugėse išlaidos, išvykstamųjų ir atvykstamųjų verslo misijų bei kitos Apraše išvardytos išlaidos.

Kvietimo metu LVPA specialistai konsultavo potencialius pareiškėjus visais su priemone susijusiais klausimais, jiems taip pat buvo surengti nuotoliniai mokymai, atsakyta į rūpimus klausimus.

LVPA primena, kad pagal anksčiau agentūros vykdytus priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimus finansuota 570 projektų. Iš jų 311 projektų yra baigti, jiems buvo skirta 16,3 mln. Eur, tebevykdomi 259, kuriems skirta 12,8 mln. Eur ES investicijų.