BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Sostinėje duris atvėrusioje modernioje mokslinių tyrimų laboratorijoje kuriamos pasaulinės produktų naujovės

2014 m. rugpjūčio 29 d.

Sostinėje duris atvėrusioje modernioje mokslinių tyrimų laboratorijoje kuriamos pasaulinės produktų naujovės.

Sostinėje duris oficialiai atvėrė moderni cheminė ir mikrobiologinė laboratorija „Probiosan Laboratory", kuri iš kitų šalyje veikiančių laboratorijų išsiskiria tuo, jog joje bus ne tik vykdomi moksliniai tyrimai, bet ir kuriami vartojimui skirti nauji produktai. Investicijos į Visorių informacinių technologijų parke įsikūrusią laboratoriją siekia kiek daugiau nei 2 mln. litų.

Laboratorijoje sukurta moderni mokslinių tyrimų ir naujų produktų vystymo bazė, skirta ne tik tirti, bet ir galutiniams produktams kurti. Nors mūsų produkcija ir toliau bus gaminama mūsų gamybos padalinyje, tačiau po kiek daugiau nei metų darbo duris atvėrusioje laboratorijoje bus kuriami ir gaminami mikroorganizmais grįstų naujų produktų prototipai sveikesnei gyvensenai ir saugesnei aplinkai, taip pat auginami mūsų produktuose naudojami probiotikai", - sako biotechnologijų startuolės UAB „ProBioSanus" generalinis direktorius Tomas Andrejauskas.

Nors „Probiosan Laboratory" oficialiai duris atvėrė tik šiandien, joje kuris laikas jau darbuojasi mokslininkai - laboratorijoje jau sukurti trys nauji produktai. Vienas jų - pasaulinė naujovė - skystas muilas su probiotikais. „Šiais metais planuojame sukurti ir į rinką išleisti keletą naujų produktų. Viena didžiausių naujovių - pirmas pasaulyje muilas su probiotikais arba, kitaip tariant, gerosiomis bakterijomis. Šis muilas, kurio kol kas pagaminome tik ribotą kiekį, nuplauna nešvarumus ir palieka ant odos gerąsias bakterijas. Jos konkuruoja su blogosiomis ir taip prisideda prie efektyvesnės higienos. Be to, mūsų naudojamos bakterijos išskiria metabolitus, kurie yra naudingi žmogaus odai", - aiškina T. Andrejauskas, kurio vadovaujamos įmonės asortimente jau yra 20 buičiai skirtų produktų su gerosiomis bakterijomis.

„Probiosan Laboratory" buvo įkurta investavus „Verslo angelų fondui I", kurio steigėjas yra Europos investicijų fondas (EIF), kartu su keliais verslo angelais. „Man labai malonu dalyvauti tokios novatoriškos laboratorijos atidaryme, kuri atsirado padedant Verslo angelų fondui - mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms skirtai novatoriškai iniciatyvai, prieš kelerius metus įsteigtai EIF bendradarbiaujant su Lietuvos valdžios institucijomis. „ProBioSanus" yra puikus pavyzdys, kaip rizikos kapitalo investicija kartu su investuotojų žiniomis ir įmonių valdymo patirtimi gali paskatinti naujų, inovatyvių startuolių plėtrą ir prisidėti prie inovacijų skatinimo Europoje", - teigia EIF direktoriaus pavaduotoja Marjut Santoni.

Naujoji laboratorija yra viena iš pirmųjų plyno lauko mokslinių-komercinių investicijų Lietuvoje po krizės, įgyvendintų pasinaudojant rizikos kapitalo ir ES struktūrinių fondų paramos priemonėmis. Iš viso per 12 mėnesių į laboratoriją buvo investuota kiek daugiau nei 2 mln. litų. Pusę sumos investavo UAB „ProBioSanus", likusi suma buvo gauta kaip parama pagal トIntelektas LT+" paramos programą.

Apie UAB „ProBioSanus":
2012 m. įsteigta biotechnologijų startuolė UAB „ProBioSanus" vysto ir gamina natūralius, probiotikų pagrindu sukurtas valymo bei asmens higienos produktus, užtikrinančius sveiką ir subalansuotą mikrobiologinę aplinką. Natūralios gamyboje naudojamos medžiagos ir probiotikai užtikrina efektyvų bei nekenksmingą žmogui ir aplinkai valymą bei patalpų priežiūrą. Įmonės produktų asortimente buityje naudojamos valymo priemonės - nuo indų ploviklio, įvairių paviršių valiklių iki purškiklių, naikinančių įvairius alergernus. Lietuvoje gaminami įmonės produktai tiekiami Baltijos šalių, Skandinavijos ir kai kurioms rytų rinkoms.
Apie Europos investicijų fondą:
Europos investicijų fondas (EIF) – 1994 m. įsteigta specializuota tarptautinė finansų institucija, kurianti ir įgyvendinanti labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) skirtus rizikos kapitalo ir garantijų instrumentus, taip siekiant skatinti MVĮ finansavimą visoje Europos Sąjungoje. Didžiausias fondo akcininkas yra Europos investicijų bankas (EIB).
2013 metų pabaigoje EIF iš viso buvo investavęs daugiau kaip 7,9 mlrd. eurų į daugiau nei 435 rizikos ir privataus kapitalo fondus visoje Europoje. Tai EIF daro vienu svarbiausių Europos rizikos kapitalo rinkos dalyvių, ypač aukštųjų technologijų ir verslo pradžios segmentuose. EIF įgyvendina ir specializuotą bendro investavimo su „verslo angelais" priemonę. Lietuvoje fondas taip pat įgyvendina JEREMIE iniciatyvą, pagal kurią 2008 m. bendradarbiaujant EIF bei Ūkio ir Finansų ministerijoms buvo įsteigtas JEREMIE kontroliuojantysis fondas, per kurį ES struktūrinės paramos lėšos buvo investuotos į 5 rizikos kapitalo fondus Lietuvoje. Taip pat 2012 m. pabaigoje, kartu su trimis Baltijos valstybėmis EIF įsteigė 100 mln. eurų Baltijos inovacijų fondą.
Apie Verslo angelų fondą:
KŪB „Verslo angelų fondas I" investuoja į mažas ir vidutines Lietuvos įmones. Fondo investicija sudaro iki 1,380 mln. litų (400 tūkst. eurų) į vieną įmonę, verslo angelas atitinkamai investuoja nemažesnę sumą. Investuotojai dalinasi sukauptomis žiniomis bei patirtimi, padėdami įmonėms tobulinti verslo valdymo įgūdžius ir sėkmingai veikti.
Tikimasi, kad bendros „Verslo angelų fondo I" ir verslo angelų investicijos sudarys apie 58 mln. litų (apie 16,8 mln. eurų), per 27 mln. litų (8 mln. eurų) yra investuojama iš JEREMIE kontroliuojančiojo fondo, panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.