BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Spaudos atgavimo dienos išvakarėse – apdovanojimai už Europos Sąjungos investicijų analizę

2022 m. gegužės 6 d. / Finansų ministerija

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir nacionalinės bei regioninės žiniasklaidos priemonės. Penktus metus iš eilės šį konkursą rengia Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

Rodoma:

Dėmesys – pandemijos ir ekonominiams iššūkiams

Pasak Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorės Rūtos Dapkutės – Stankevičienės, jau tradicija tapęs konkursas, kuriame apdovanojami informacinės ir tiriamosios žurnalistikos atstovai už darbus, kurie turėjo įtakos svarbiems sprendimams. Tai konkursas, kuris padeda kelti skaidrumo kartelę Lietuvos ir Europos kontekste.

„Žurnalistai kasmet vėl nustemba, kad yra apdovanojami už savo drąsą. Ir tai yra teisingas demokratiškas kelias kuriant valstybę, kurioje gera ir saugu gyventi“, – sako R. Dapkutė – Stankevičienė.

Vertinimo komisijos pirmininko Ryto Staselio teigimu, šiais metais komisijos nariams teko prisiminti, kad visus metus svarbiausias dėmesys buvo sutelktas ties ekonomikos temomis, kurias diktavo pandemija.

„Lyginant su visais ankstesniais apdovanojimais, šiemet sulaukėme gerokai mažiau stiprių analitinių darbų konkursinėje temoje. Konkurencija kolegų tarpe sumažėjo, ES investicijų analizė pasitraukė iš pirmųjų puslapių. Tai, žinoma, susiję su tuo, kad žurnalistus peni kojos, o per pastaruosius dvejus metus jie nepakyla nuo savo sofų ir fotelių. Gera žinia, kad čia šiandien susirinko išskirtinai tie, kuriuos peni kojos“, sakė R. Staselis.

„Šiandien, karo akivaizdoje yra labai svarbu sustoti, padaryti pauzę ir suvokti, kiek daug mes valstybėje sukūrėme su ES investicijomis. Būdami Europoje, sukūrėme valstybę, kuri šiandien pagal spaudos laisvės indeksą yra devintoje vietoje pasaulyje. Tai naujas skaičius naujas indeksas ir mes dešimtuke tarp  pasaulio geriausių. Su tuo sveikinu visus žurnalistus“, – kalbėjo Verslo žinių vyriausias redaktorius Rolandas Barysas atsiimdamas apdovanojimą už Metų nacionalinę žiniasklaidos priemonę. Piniginę premiją Verslo žinių redakcija nusprendė pervesti Ukrainai.

Jau tradiciniu tapusio konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius.

Darbus vertino ekspertų komisija

Konkurse šiemet varžėsi daugiau nei šimtas įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Daugiausiai paraiškų konkurso dalyviai teikė „Metų straipsnio“ ir „Metų žurnalisto“ kategorijose. Piniginiais 1000 eurų bei 500 eurų prizais, diplomais ir autorinėmis skulptūromis apdovanoti 9 konkurso laureatai.

Šiais metais pretendentus į premijas vertino šešių žiniasklaidos, komunikacijos ir investicijų ekspertų komisija. Žurnalisto ir Vilniaus universiteto lektoriaus R. Staselio vadovaujamoje komisijoje dirbo Finansų ministerijos Investicijų departamento Investicijų politikos skyriaus vyriausiasis specialistas Julius Gratulevičius, Europos komunikacijos direktorių asociacijos ambasadorė Lietuvai ir Vilniaus universiteto lektorė Lina Jakučionienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė Kotryna Tamkutė, Vytauto Didžiojo universiteto mokslo darbuotojas ir ryšių su visuomene ekspertas Linas Kontrimas bei žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

Premijoms darbai ir autoriai išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas.

Konkurso nominacijos ir laureatai:

Metų radijo laida/reportažas – Raigardas Musnickas („Žinių radijas“)

Metų TV laida/reportažas – Vytautas Dumbliauskas („LNK")

Metų straipsnis (nacionalinė žiniasklaida) – Vilma Danauskienė („Delfi“)

Metų straipsnis (regioninė žiniasklaida) – Edita Šileikė („Kauno diena“)

Metų žurnalistas – Edgaras Savickas („Delfi“)

Metų nacionalinės žiniasklaidos priemonė – „Verslo žinios“

Metų regioninės žiniasklaidos priemonė – „Kauno diena“

Specialus vertinimo komisijos prizas – Eleonora Budzinauskienė („ELTA“) ir Remigijus Bielinskas („BNS“).

Daugiau informacijos suteiks:

Aurelija Šumskutė
„PR Service"
mob. +370 686 67801
aurelija@prservice.lt