BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Startavo kvietimas gauti priemonės „Naujos galimybės LT“ finansavimą

2022 m. vasario 17 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) paskelbė priemonės “Naujos galimybės LT” kvietimą teikti paraiškas finansavimui gauti. Tuo siekiama paskatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmones (MVĮ) didinti savo produkcijos eksportą, kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų plėtrai.

Paraiškas projektams finansuoti LVPA priims iki kovo 22 d.

Rodoma:

Priemonės biudžetas – 5 mln. Eur, didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma – 300 000 Eur, mažiausia – 100 000 Eur. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis - iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, tenkančių pareiškėjui, iki 70 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, tenkančių galutiniam naudos gavėjui – MVĮ.

„Pastarieji keli metai daugeliui įmonių buvo kovos už būvį metai, dėl COVID-19 padarinių ypač nukentėjo smulkus verslas, kuriam pastiprinti valstybė skyrė milijonus eurų subsidijų. Šiuo metu nemažai bendrovių susidūrė su eksporto sunkumais – ypač tos, kurių verslas susijęs su Kinijos rinka“, − pabrėžia laikinasis LVPA direktorius Saulius Merkys.

Anot S. Merkio, priemonės lėšos leis įmonėms plačiau pristatyti savo produkciją užsienio šalyse bei Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse parodose, mugėse ir verslo misijose, rasti naujų verslo partnerių ir rinkų savo produkcijai, perorientuoti eksporto kryptis.

Priemonės lėšų gali siekti verslo asociacijos, prekybos, pramonės ir amatų rūmai, klasterio koordinatorius, viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra bei „Keliauk Lietuvoje“.

Galutiniai naudos gavėjai yra MVĮ, kurių bendroje pardavimo struktūroje ne mažiau kaip 50 proc. pajamų sudaro jų pačių pagamintos lietuviškos kilmės produkcijos pardavimas.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad pareiškėjas projekte turi dalyvauti su ne mažiau nei penkiomis MVĮ“, − sako LVPA Verslo skatinimo projektų skyriaus vedėja Gintarė Kuncaitytė.

Ji taip pat vardija, jog tinkamomis finansuoti išlaidomis bus laikomos projektą vykdančio personalo darbo užmokesčio, komandiruočių ir transporto išlaidos bei projekto vykdytojo, kaip tarptautinės parodos dalyvio (kai projekto vykdytojas dalyvauja tarptautinėje parodoje kaip galutinis naudos gavėjas), registracijos mokesčiai.

Tinkamomis finansuoti išlaidomis taip pat bus laikomos galutinių naudos gavėjų dalyvavimo tarptautinėse parodose, mugėse išlaidos, išvykstamųjų ir atvykstamųjų verslo misijų bei kitos Apraše išvardytos išlaidos.

Pagal anksčiau LVPA vykdytus priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimus finansuotas 571 projektas. Iš jų 305 projektai yra baigti, jiems buvo skirta beveik 16,2 mln. Eur, tebevykdomi 266, kuriems skirta kiek daugiau nei 13,1 mln. Eur ES investicijų.

Daugiau informacijos apie šiandien paskelbtą kvietimą rasite čia.