BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Turizmo verslo misijoje – naujos galimybės

2022 m. balandžio 26 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai po dvejų metų su COVID-19 pandemija susijusios pertraukos Vakarų Lietuvos turizmo verslo atstovams surengė pirmąją verslo misiją.

Rodoma:

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai po dvejų metų su COVID-19 pandemija susijusios pertraukos Vakarų Lietuvos turizmo verslo atstovams surengė pirmąją verslo misiją. Tris dienas trunkantis verslo renginys Klaipėdos, Palangos, Šilutės turizmo įmonėms organizuojamas itin svarbiose Šiaurės Vokietijos žemėse – Šlėzvige-Holšteine ir Hamburge.

Pagrindiniai šios verslo misijos Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų partneriai Vokietijoje – Kylio, Flensburgo, Liubeko, Hamburgo pramonės ir prekybos rūmai. Pasak rūmų generalinio direktoriaus Viktoro Krolio, tai itin svarbu, žinant jų veiklos ir reputacijos „svorį“ Vokietijos ekonominiame ir verslo gyvenime – vien Hamburgo pramonės ir prekybos rūmai vienija 147 tūkst. įmonių, Liubeko pramonės ir prekybos rūmuose – 65 tūkst. narių.

Verslo misija surengta pagal projektą „Lietuvos pajūrio turizmo paslaugų žinomumo didinimas ir eksporto skatinimas“ pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA – dabar Inovacijų agentūra) administruojamą priemonę „Naujos galimybės LT“. Projekto tikslas – didinti Lietuvos pajūrio turizmo galimybių žinomumą užsienyje, atnaujinti užsienio turistų srautą taip prisidedant prie Lietuvos turizmo paslaugų eksporto, turizmo pajūrio kurortuose skatinimo.

„Neseniai Inovacijų agentūra baigė rinkti paraiškas pagal naujai paskelbtą priemonę „Naujos galimybės LT“, skirtą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms didinti savo produkcijos eksportą, daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų plėtrai. Gauta 21 paraiška, kuriose prašoma 5,6 mln. Eur ES investicijų. Priemonės biudžetas – 5 mln. Eur.

Gauta 16 paraiškų iš Vilniaus, 2 iš Kauno bei po vieną paraišką iš Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos apskričių. Kartu su mūsų socialiniais partneriais tikimės suaktyvinti suinteresuotų turizmo sektoriaus, verslo atstovų veiklą, didinti šalies turizmo paslaugų galimybes,“ – sako Agnė Vaitkūnienė, Investicijų valdymo tarnybos direktorė, laikinai einanti Inovacijų agentūros direktorės pareigas.

Vakarų Lietuvos turizmo įmonių atstovai misijos metu susitiks su Kylio, Flensburgo, Liubeko pramonės ir prekybos rūmų vadovais, turizmo srities ekspertais, Kylio pramonės ir prekybos rūmų Turizmo komiteto nariais – turizmo įmonių savininkais, turizmo agentūrų atstovais, turų į Baltijos šalis organizatoriais. Planuojama aptarti tvarumo kaip turizmo veiksnio aspektus, Lietuvos pajūrio regiono galimybes turizmo srityje, pristatyti verslo misijos dalyvius, surengti individualius verslo susitikimus. Hamburge su Vakarų Lietuvos turizmo verslo atstovais susitiks Hamburgo pramonės ir prekybos rūmų užsienio ryšių, turizmo ir prekybos skyriaus atstovai, kelionių agentūrų, organizuojančių keliones į Baltijos šalis vadovai.

Keltu Klaipėda-Kylis, jungiančiu Lietuvą ir Šiaurės Vokietiją, 7 kartus per savaitę, keliauja šimtai turistų. Šiemet uostamiestyje atsargiai planuojami ir gausesni kruizinių laivų vizitai. Pirmasis laivas „Hamburg“ balandžio 11 d. jau aplankė Klaipėdą.

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier sako, kad metų pradžioje buvo 59 kruiziniai laivai, pageidaujantys atvykti į Klaipėdą, tačiau, prasidėjus karui Ukrainoje, kompanijos pradėjo keisti maršrutus, kad aplenktų Rusijos uostus, ir laivus nukreipė į Baltijos šalis.

„Klaipėdoje kruizinių laivų skaičius šiemet gali būti rekordinis. Laukiame apie 80 laivų, kurie turėtų atplukdyti per 85 tūkstančius keleivių. Tai – neįprastai dideli ir labai optimistiniai skaičiai. Prognozuojame, kad dėl įvairių priežasčių vis dėlto galėtų būti atšaukta apie 20 proc. šiuo metu numatytų laivų“, – balandžio 11 d. išplatintame pranešime spaudai teigė K. Gontier.