BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Vilniuje nušvito 4 metrų aukščio kalnai

2021 m. gruodžio 6 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Vilniuje šalia Baltojo tilto ir ledo čiuožyklos atidaryta nauja šiuolaikinio meno instaliacija „Viršūnės“. Instaliacijoje naujai, itin netradiciškai pateikiama valstybės verslams suteikto finansavimo svarba ir įtaka Lietuvai. Meno kūrinys stebina įdomiais sprendimais, savo dydžiu ir veidrodinių augalų gausa.

Rodoma:

Instaliaciją „Viršūnės“ šalies verslams, klientams, partneriams ir visiems žmonėms dovanoja nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kaip padėką už ilgametį bendradarbiavimą ir pasitikėjimą.

„Matėme, kiek reikšmingų darbų INVEGAI pavyko nuveikti per 20 veiklos metų. Todėl natūraliai kilo mintis įamžinti savo pasiekimus ir taip atkreipti dėmesį į tai, kokį indėlį šalies ekonomikai ir verslams gali per 20 veiklos metų padaryti viena viešojo sektoriaus įmonė, šiuo atveju konkrečiai INVEGA – labai tikslingai kurdama novatoriškas finansines priemones ir jas įgyvendindama, – teigia INVEGOS marketingo vadovė Asta Slapšienė. – Taip pat šia instaliacija labai norime padėkoti verslams ir partneriams už ilgametį bendradarbiavimą ir tikėjimą tuo, ką mes, INVEGA, darome. Ir galiausia, įmonė visiems Lietuvos gyventojams nori sukurti mažytę šviečiančią šventę šiuo šventiniu laikotarpiu ir taip paminėti INVEGOS 20-metį.“

Šiuolaikinio meno instaliacija „Viršūnės“ simbolizuoja INVEGOS istoriją per įgyvendintas ir įgyvendinamas finansines priemones bei verslams suteiktą finansavimą. Instaliacijoje vaizduojamas valstybės ir mokesčių mokėtojų lėšomis vykdomų investicijų mastas ir svarba šalies ekonomikai.

Instaliacija atspindi 20 INVEGOS veiklos metų: kiekvieni įmonės veiklos metai atvaizduojami kalnų eile, kalnų viršūnės simbolizuoja finansinių priemonių, taikytų tais metais, skaičių, o valstybės lėšomis per INVEGĄ finansavimą gavę 47 tūkst. verslo projektų atvaizduojami kaip metaliniai augalai su veidrodėlių ir atšvaitų viršūnėmis.

Instaliacijos dydis – 100 metrų ilgio ir 50 metrų pločio, o kalnų aukštis siekia iki 4 metrų. Skaičiuojama, kad meno kūrinys užima 5000 kvadratinių metrų plotą. Šviečiantis meno kūrinys, primenantis kalnus, matosi ne tik nuo šalia esančios gatvės, bet ir nuo kito upės kranto bei šalia esančių daugiaaukščių.

Instaliacijos „Viršūnės“ autorė – Lietuvos dizaino prizu apdovanota ir Gineso rekordą už instaliaciją „Lūpdažių bokštas“ pelniusi ir jau ne vienos įspūdingos instaliacijos kūrėja Agnė Kišonaitė. Tai kol kas didžiausia autorės kurta instaliacija.

Instaliaciją nemokamai kviečiami apžiūrėti visi šalies piliečiai nuo 2021 m. gruodžio 2 d. Vilniuje šalia Baltojo tilto ir ledo čiuožyklos, o išsamiau INVEGOS pasiekimus galima patyrinėti virtualioje instaliacijos versijoje čia: https://invega.lt/invega20

Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.