BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Ar Utena taps žirgų mėgėjų traukos centru?

2014 m. spalio 30 d. / Finansų ministerija

Niekas neginčys: vienas gražiausių sporto renginių – žirgų lenktynės. O bene puošniausias šio sporto renginys vyksta Anglijoje – karališkosios Askoto (Royal Ascot) lenktynės garsėja dar ir žaviomis žiūrovėmis, pasipuošusiomis kuo įmantresnėmis skrybėlėmis. Ar galėtų taip būti ir Lietuvoje?

„Kodėl gi ne“, – sako uteniškė Jolanta Obcarskienė, šiemet pirmą kartą apsilankiusi rekonstruotame Utenos hipodrome vykusiose ristūnų lenktynėse. „Viskas buvo puiku: grakštūs žirgai, muzika, šviečianti informacija ekrane.  Emocingai sirgau už patikusį žirgą ir jo vadeliotoją, o man trūko tik skrybėlės, –juokiasi p. Jolanta.

Tokia atmosfera vyrauja anksčiau ilgą laiką miesto pakraštyje veikusiame, o dabar šiuolaikiškai atnaujintame hipodrome. Prieš metus baigtas įgyvendinti projektas „Utenos Rašės hipodromo infrastruktūros plėtra ir pritaikymas turizmo reikmėms“, jo vykdytojas buvo UAB „Kasandros grupė“. Projektui, kurio bendra vertė – kiek daugiau nei 8,5 mln. litų, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų išmokėta apie 4,3 mln. litų, likusią dalį bendrovė investavo iš savo lėšų.

Buvo sutvarkyti hipodromo varžybų (prizų) ir treniruočių takai, nutiesti inžineriniai tinklai, įrengtas apšvietimas, atnaujinta tribūna – dabar iš jos žirgų lenktynes gali stebėti per 600 žiūrovų, nesutelpantiesiems po stogu, paruošta patogi atšlaitė. Naujai pastatytas varžybų organizavimo centras, kuriame įrengtos konferencijų, parodų salės bei patalpos teisėjams ir spaudos atstovams. Sutvarkyta žirgyno teritorija. Hipodrome veikia visiems: lenktynių dalyviams, žiūrovams ar pro šalį einantiems uteniškiams – atvira kavinė.

Dabar tai – europinius standartus atitinkantis, vienas geriausių regione hipodromų, kuriame vyksta tarptautinės ir Lietuvos ristūnų žirgų varžybos, o žiūrovai šiuos gražius reginius stebi nemokamai. Pavyzdžiui, šiemet čia galima suskaičiuoti apie tris dešimtis varžybų.

Bendrovės generalinė direktorė Laima Cicėnienė sako, kad projekto prioritetas buvo kultūros paveldo bei gamtos išsaugojimas ir pritaikymas turizmo plėtrai.

Turistams įrengti svečių namai „Kamanos“ pritaikyti keliaujantiems su žirgais asmenims. Šalia įrengtas vienintelis šalyje 60 vietų žirgų viešbutis-arklidės. Jose dirba patyrę prižiūrėtojai ir treneriai – keliaujančiojo ar varžybų dalyvio žirgu bus tinkamai pasirūpinta.

„Kamanose“ laukiami svečiai ir be žirgų, tuomet verta išsiruošti į ekskursiją po šalia esantį žirgyną. Čia galima iš arčiau susipažinti su žirgų kasdienybe: kaip jie treniruojami, prižiūrimi; patiems pašerti patikusį ristūną. Be to, siūloma dviračių nuoma – svečių namų gyventojai, panorę aktyvesnio laisvalaikio, gali pakeliauti po Uteną: apsukti ratą apie Dauniškio ežerą ar pasigėrėti puikiu miesto parku, kuris taip pat sutvarkytas panaudojant ES lėšas. 

Sekite naujienas

RSS