BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Europos bure apdovanota įmonė įgyvendins naują projektą vaikams

2018 m. birželio 1 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Prieš savaitę laimėjusi apdovanojimą už inovatyvaus treniruoklio prototipo sukūrimą „Europos burės‘2018“ renginyje, UAB „Vildoma“ šiandien su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto administravimo ir finansavimo sutartį naujo projekto įgyvendinimui.

Įmonė ruošiasi įgyvendinti projektą  „Reabilitacinės pusiausvyros ir judesio lavinimo įrangos, skirtos dviejų amžiaus grupių vaikams su judėjimo negalia, sukūrimas“, į kurį investuos 116 tūkst. Eur. iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
Projekto įgyvendinimo metu įmonė sieks sukurti reabilitacinę pusiausvyros ir judesio lavinimo įrangą, skirtą dviejų amžiaus grupių vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, turinčių judėjimo negalią, reabilitacijai bei sveikatinimui: kūno vertikalizavimui, pusiausvyros, liemens kontrolės bei kūno judesių, žingsnio formavimo bei ėjimo lavinimui. Skirtingų dydžių įrangą norima pritaikyti mažiems, iki 6-7 metų amžiaus vaikams, kurių svoris neviršija 20 kg bei vyresniems vaikams ir paaugliams ( nuo 7-8 iki 16-17 metų), kurių svoris yra 21 – 45 kg.
UAB „Vildoma“ išsikėlė tikslus: visiškai patenkinti augančio vaiko kūno lavinimo poreikius ir kuo individualiau ir tiksliau pritaikyti įrangą prie sparčiai besikeičiančio įvairaus amžiaus, ūgio ir svorio vaiko organizmo, turinčio individualių kūno pakitimų, sąlygotų įvairių ligos pasekmių.
Dažniausia vaikų judėjimo negalios priežastis – cerebrinis paralyžius, sukeliantis negalią, pasireiškiančią kūno padėties, judėjimo ir pusiausvyros sutrikimais, atsiradusiais dėl smegenų dalių, kontroliuojančių raumenų veiklą ir valingus judesius, pažeidimo. Cerebrinis paralyžius išsivysčiusiose Vakarų šalyse diagnozuojamas trims iš 1000 gimusių naujagimių. Ši liga nepagydoma, tačiau jos sunkumo laipsnis keičiasi, priklausomai nuo to, kiek vaikas yra gydomas, reabilituojamas ir jam sudaromos galimybės lavinti kūną.

Raktažodžiai: Moksliniai tyrimai Intelektas

Sekite naujienas

RSS