BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Galimybė, taupanti verslo pinigus ir laiką

2015 m. sausio 13 d. / Finansų ministerija

2014–2020 m. ES struktūrinių fondų panaudojimo laikotarpiu Lietuva numatė galimybę, atrenkant finansuotinus projektus, tarp kitų atrankos būdų taikyti ir dviejų etapų konkursą. Pasak Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), tokio konkurso, taupančio ir laiką, ir pinigus, jau anksčiau pageidavo šalies įmonės.

Finansų ministro Rimanto Šadžiaus 2014 m. spalį patvirtintos Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės numato, kad, rengiant dviejų etapų konkursą, per pirmąjį etapą pareiškėjai turės pateikti tik iš dalies užpildytas paraiškas, pagal kurias bus atliekamas projektų idėjų vertinimas atsižvelgiant į projekto naudą ir kokybę. Beje, paraiškas leidžiama teikti elektronine forma, patvirtinus jas elektroniniu parašu ir pateikiant per duomenų mainų svetainę.

Per pirmąjį etapą atrenkamos paraiškos, kurių idėjos įvertintos geriausiai, o tada atrinkti pareiškėjai kviečiami dalyvauti antrajame etape ir pateikti likusią paraiškos informaciją. Įmonės jau po pirmojo etapo sužinos, kaip buvo įvertinta jų idėja. Per pirmąjį etapą nereikės pateikti visų dokumentų ir priedų, kurie būtini dalyvaujant vieno etapo konkurse. Informacija, kurias paraiškos dalis kuriuo konkurso etapu reikia pildyti ir kuriuos priedus pateikti, pateikiama projektų finansavimo sąlygų apraše.

„Labai gerai, kad yra tokia galimybė, ji reikalinga. Tik kol kas sunku įsivaizduoti, kaip ši naujovė veiks praktikoje, tad bus įdomu pamatyti, kaip ji įgyvendinama“, – sako Simonas Žunda, VšĮ „Consensus Europae“, konsultuojančios, kaip panaudoti Europos Sąjungos ir nacionalinę paramą, direktorius.

Ministerijos galės rinktis, kurį projektų konkursą taikyti, taip pat nustatyti pačią vertinimo tvarką. Štai Ūkio ministerija planuoja dviejų etapų konkursą rengti kai kurioms mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) priemonėms.

Tačiau projektų pagal šios srities priemones paraiškose reikia aprašyti sudėtingas idėjas, sunkiai suprantamas sąvokas. Todėl, S. Žundos teigimu, kaip vyktų dviejų etapų konkursas, iki galo nėra aišku, juolab kad paprastai MTEPI priemonės sukelia daug ginčų, kai būna vertinama projektų nauda, naujumas ar inovatyvumas. „Būna, pradinė idėja gera, santrauka įdomi, bet konkreti idėja nesietina su moksliniais tyrimais ar technologine plėtra. Būtent dėl to buvo atmetama labai daug paraiškų. Ar bus pajėgta daugelį dalykų įvertinti pirmajame etape, kai užteks pateikti tik sumanymą?“ – abejojo konsultantas.

Lietuvos verslo paramos agentūros aiškinimu, „tokio tipo mechanizmas dažniau naudojamas ten, kur yra prasmė skelti konkursą į du etapus dėl didelių projektų parengimo sąnaudų, ir ten, kur dideli konkursai ir palyginti mažas laimėtojų skaičius“. O būtent LVPA administruojamose MTEPI srities priemonėse paprastai būna atmetamas maždaug kas antras (57 proc.) projektas.

Raktažodžiai: Verslas Projektų atranka

Sekite naujienas

RSS