BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Smulkųjį verslą labiausiai domina kompensavimo priemonės ir garantijos

2017 m. sausio 11 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Remiantis UAB „Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA) užsakymu atlikto INVEGA teikiamų paslaugų aktualumo ir prekinio ženklo žinomumo tyrimais, 22 proc. Lietuvos gyventojų norėtų pradėti nuosavą verslą, o 38 proc. verslo įmonių teigė turinčios verslo plėtros planų, kuriems reikalingas išorinis finansavimas. 32 proc. verslininkų ketina pasinaudoti bent viena iš INVEGOS siūlomų paramos priemonių, iš kurių populiariausios – darbo užmokesčio kompensavimas (14 proc.), dalinis palūkanų kompensavimas (12 proc.) ir garantijos (9 proc.).

Rodoma:

Tyrimai, kuriuos INVEGA užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“, atskleidė, kad beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų, svarstančių pradėti verslą, verslo pradžiai planuoja imti paskolą. Iš INVEGOS siūlomų paramos verslui priemonių gyventojai dažniausiai ketina pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis – ketinantieji pradėti verslą sudaro 55 proc. (palyginti su 2016 m. birželio mėn. pakilo nuo 43 proc.). 42 proc. (pakilo nuo 23 proc., palyginti su 2016 m. birželiu) apklaustųjų planuoja pasinaudoti darbo užmokesčio kompensavimu. 41 proc. – garantijomis (pakilo nuo 28 proc., palyginti su 2016 m. birželio mėn.). 37 proc. (padidėjo nuo 25 proc.) – daliniu palūkanų kompensavimu. 28 proc. (padidėjo nuo 14 proc.) – konsultacijų verslui kompensavimu. 22 proc. (pakilo nuo 11 proc.) – darbuotojų mokymų kompensavimu. 18 proc. – rizikos kapitalo investicijomis. Tyrimas rodo, kad dauguma norinčiųjų pradėti verslą ketina pasinaudoti daugiau nei viena INVEGOS administruojama priemone, kas žmonėms leistų susimažinti skolinimosi kaštus.

Iš 38 proc. verslo atstovų, turinčių verslo plėtros planų ir ketinančių ieškoti išorinio finansavimo, 11 proc. tokius planus jau įgyvendina, 27 proc. šiuo metu rengia. 41 proc. įmonių, įgyvendindamos plėtros projektus, kreiptųsi finansinės pagalbos į ES struktūrinius ir investicinius fondus administruojančias institucijas.

Artimiausiu metu kreiptis dėl paskolos verslui ketina 19 proc. apklaustų verslininkų. Iš jų 85 proc. paskolą naudotų verslo plėtrai ir 40 proc. – apyvartiniam kapitalui finansuoti. Palyginti su ankstesnių tyrimų duomenimis, įmonės paskolos palūkanas vis rečiau laiko didele finansine našta, tačiau dažniau abejoja savo galimybėmis gauti paskolą. 40 proc. apklaustų įmonių mano, kad jų įmonei būtų sunku gauti paskolą. 26 proc. tyrimo dalyvių nurodė, kad mokėti paskolos palūkanas jų įmonei vis dar būtų didelė našta.

„Finansinių priemonių įgyvendinimas šiuo metu Europoje ir Lietuvoje tampa vis reikšmingesnis, nes šiomis priemonėmis sukuriama nauda valstybės šalių biudžetams tampa akivaizdi. Matome, kad vis daugiau Lietuvos verslo atstovų pripažįsta finansinių priemonių svarbą ir naudą sau. Mūsų tyrimai parodė, kad net 46 proc. verslo atstovų pirmenybę teikia paramai finansinių priemonių forma, 33 proc. vertinimu naudingesnės būtų tiesioginės dotacijos“, – teigia INVEGOS generalinis direktorius Audrius Zabotka. Anot INVEGOS vadovo, valstybės požiūriu finansinės priemonės yra žymiai efektyvesnės, nes po jų panaudojimo grįžusiomis lėšomis galima vėl ir vėl remti naujus verslo subjektus.

Geriausiai žinomos šiuo metu INVEGOS siūlomos verslo paramos formos yra darbo užmokesčio kompensavimas (19 proc. apie tai nemažai žino, dar 45 proc. – šį tą girdėjo) ir  lengvatinės paskolos  (atitinkamai 13 proc. ir 41 proc.). Trečioje vietoje rikiuojasi dalinis palūkanų kompensavimas (atitinkamai 10 proc. ir 38 proc.), o ketvirtoje –  INVEGA garantijos (atitinkamai 15 proc. ir 30 proc.). 

Susiję įrašai

Sekite naujienas

RSS