BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Renginiai

Konferencija dėl Europos ateities

Gegužės 9 d. prasidės Konferencija dėl Europos ateities. Tai bendras Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Ji tęsis metus ir suteiks galimybę piliečiams prisidėti prie Europos Sąjungos ateities kūrimo.  

Konferencija dėl Europos ateities yra atvira ir įtrauki svarstomosios demokratijos išraiška. Siekiama, kad kuo įvairesnės visuomeninės padėties europiečiai turėtų daugiau galimybių išsakyti nuomonę apie tai, ko jie tikisi iš Europos Sąjungos, kokia turėtų būti jos ateitis. 

Konferenciją sudarys vietos, nacionaliniai ir ES lygmens renginiai ir diskusijos. Ji grindžiama principu „iš apačios į viršų“. Piliečiai skatinami dalyvauti ar patys inicijuoti diskusijas apie Europos ateitį bendroje deklaracijoje nurodytomis temomis: sveikata, klimato kaita, stipresnė ekonomika, socialinis teisingumas ir darbo vietos, skaitmeninė transformacija, teisės ir vertybės, teisinė valstybė, švietimas, kultūra ir jaunimo reikalai, ES vaidmuo pasaulyje ir demokratinių procesų, kuriais grindžiama ES, stiprinimo būdai. Piliečiai taip pat kviečiami siūlyti ir kitas, jiems svarbias diskusijų temas. 

Siekiant virtualiai suburti europiečius ir paskatinti bendradarbiavimą, pradėjo veikti daugiakalbė skaitmeninė konferencijos platforma https://futureu.europa.eu/. Šioje platformoje piliečiai galės dalytis  nuomonėmis ir teikti pasiūlymus. Joje diskusijų organizatoriai registruos ir skelbs informaciją apie rengiamas diskusijas, kad jose galėtų dalyvauti kuo platesnis ratas dalyvių. Taip pat platformoje bus renkami ir skelbiami visų su konferencija susijusių renginių rezultatai. Toks grįžtamojo ryšio mechanizmas padės užtikrinti, kad konferencijos renginiuose išsakytos idėjos virstų konkrečiomis rekomendacijomis dėl ES veiksmų.

Siekiame, kad kuo daugiau piliečių įsitrauktų į diskusijas ir išsakytų savo nuomonę dėl Europos ateities. Konferencijos dėl Europos ateities renginiuose kviečiame dalyvauti visus piliečius ir organizacijas, norinčias prisidėti prie Europos ateities prioritetų formavimo, siekdami užtikrinti visapusišką įvairių visuomenės grupių bendradarbiavimą ir idėjų įvairovę.

Kviečiame prisijungti prie šios iniciatyvos. 

Planuojamas diskusijas nuo šiandien galite registruoti daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje: https://futureu.europa.eu/

Daugiau informacijos apie konferenciją dėl Europos ateities rasite konferencijos interneto svetainėje: https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/new-push-european-democracy/conference-future-europe_lt