BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Renginiai

Konferencija „Tiesiame kelius į žaliąją ekonomiką“ (organizatorius - Lietuvos bankas)

Lietuvos bankas organizuoja kasmetinę Ekonomikos konferenciją „Tiesiame kelius į žaliąją ekonomiką“, kuri įvyks š. m. spalio 21 d., Radisson Blu Hotel Lietuva (Konstitucijos pr. 20, Vilnius).

Visuomenės dėmesys aplinkosaugos klausimams didėja visame pasaulyje, o žalioji politika tapo vienu svarbiausių tarptautinių institucijų, pavyzdžiui, Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Jungtinių Tautų (JT), Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), ir kai kurių vyriausybių prioritetu. Mokslininkai vis labiau pabrėžia visuotinę būtinybę ekonomiką paversti žalesne ir tvaresne, o ES pastaraisiais metais užima gerokai ryžtingesnę poziciją šiuo klausimu. Nepaisant to, nėra aiškaus recepto, kaip turėtume pereiti prie žaliosios ekonomikos. Šie pokyčiai yra socialiai pageidautini ir itin svarbūs ekonomikos tvarumui, tačiau staigus rudojo ekonomikos sektoriaus išardymas susijęs su reikšmingomis socialinėmis ir ekonominėmis sąnaudomis. Tad kyla klausimas: ar galime įgyvendinti aiškią žaliosios ekonomikos idėją, kartu sumažindami transformacijos sąnaudas? Be to, ar galime elgtis kitaip, nei imtis skubių ir ryžtingų politikos priemonių, nes galimybių veikti sparčiai mažėja? Idealus politikos priemonių derinys, kuriuo ne tik būtų skatinami tvaresni sprendimai, bet ir švelninamas jų neigiamas poveikis ekonomikai, dar neatrastas.

Laikydamasi Europos žaliojo kurso, ES siekia iki 2050 m. pasiekti poveikio klimatui neutralumą. Nors šis siekis atspindi aiškią tvarios žaliosios ateities viziją, dar yra nemažai kliūčių ir iššūkių, kuriuos reikia įveikti. Nepaisant visame pasaulyje padarytos pažangos, dauguma Lietuvos įmonių dar tik žengia pirmuosius žingsnius šiuo keliu. Sėkmingas perėjimas prie žalesnės ekonomikos galėtų būti postūmis, kurio reikia Lietuvai, kad būtų sukurta pažangesnė ekonominė struktūra. Tačiau tai priklauso ir nuo laiku priimtų ir tinkamų strateginių šalies institucijų sprendimų, įskaitant sistemų, kurios skatintų įmones ir gyventojus įsitraukti į šiuos žaliuosius pokyčius, sukūrimą. 

Rengdamas šią konferenciją, Lietuvos bankas siekia suburti politikos patarėjus, verslo atstovus ir mokslininkus, kurie aptartų geriausią praktiką ir minėtų iššūkių sprendimo būdus. Tikimės, kad idėjos ir įžvalgos, kuriomis bus dalijamasi renginyje, padės Lietuvos politikos formuotojams parengti tinkamas ir veiksmingas politikos priemones. 

Išsamią konferencijos programą rasite paspaudę šią nuorodą.

Renginio metu taip pat turėsite galimybę pirmieji išvysti Lietuvos banko spalio pabaigoje išleidžiamą kolekcinę aukso monetą, skirtą socialiniams mokslams (iš serijos „Lietuvos mokslas“), kurių neatsiejama dalimi yra ir ekonomikos disciplina. 

Renginio formatas: hibridinis t. y. dalis pranešėjų prisijungs per nuotolį, o likusieji dalyvaus gyvai. Kviečiame renginio dalyvius užsiregistravus atvykti į renginio vietą, o neturintiems galimybės - konferenciją stebėti nuotoliniu būdu: https://www.lb.lt/lt/renginiai/ekonomikos-konferencija-tiesiame-kelius-i-zaliaja-ekonomika

Renginio kalbos: pirmoji dalis vyks anglų kalba, antroji – lietuvių kalba.

Registracija į renginį būtina tik į renginio vietą atvykstantiems dalyviams. Dalyvavimas renginyje galimas tik su Galimybių pasu.

Žemėlapis

Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20, Vilnius