BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Renginiai

Seminaras-diskusija „Saulės energetika – palankios galimybės sutaupyti“

2018 m. saulės energija sudarė 0,5 proc. visų AEI išlaidų Lietuvoje (Lietuvos statistikos departamento duomenys). Nepaisant to, kad saulės energetika nėra itin plačiai išvystyta, Lietuvoje pastebimas saulės elektrinėse sugeneruoto energijos kiekio augimas - saulės elektrinės 2018 m. pagamino 86,6 mln. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos - 27,3 proc. daugiau nei 2017 m.  Tai – sveikintinas pokytis, ne tik dėl to, kad taip skatinama vietinė elektros energijos gamyba ir prisidedama prie klimato kaitos stabdymo, bet ir dėl to, kad matomas saulės energetikos populiarinimo potencialas.

Šių metų spalio 10 d. Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) organizuojamas seminaras-diskusija „Saulės energetika – palankios galimybės sutaupyti“.

Lietuva, kaip ir kitos Europos sąjungos valstybės narės, pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2018/2001 dėl skatinimo naudoti atsinaujinančiųjų išteklių energiją yra įsipareigojusi užtikrinti, kad bendrojo galutinio energijos suvartojimo procentinė dalis, kurią sudaro atsinaujinančių išteklių energija, 2030 m. būtų bent 32 procentai.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyti dar aukštesni rodikliai – atsinaujinančių energetikos išteklių (AEI) dalis galutiniame energijos suvartojime iki 2020 m. turėtų būti ne mažesnė nei 30 proc., iki 2030 m. – 45 proc., o 2050 m. – net 80 proc.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2017 m. Lietuvoje AEI dalis bendrame šalies energijos balanse buvo 25,77 proc., todėl siekiant įgyvendinti Nacionalinės strategijos ir ES direktyvos tikslus būtina aktyviai investuoti į AEI, įskaitant ir saulės energijos panaudojimą.

LVPA organizuojamame seminare apie saulės energetikos perspektyvas Lietuvoje, ES investicijas į saulės energijos panaudojimą, jos naudą ir kitus aspektus diskutuos LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys, Energetikos viceministras Rytis Kėvelaitis, Lietuvos saulės energetikos asociacijos prezidentas Vitas Mačiulis ir viceprezidentas Andrius Karazinas bei LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Karolis Balaišis.

Kviečiame prisijungti ir prisidėti prie žaliosios energetikos plėtros Lietuvoje. Registracijos formą galite rasti čia.

Renginio vieta: VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, Savanorių pr. 28, Vilnius

Renginio laikas: 2019 m. spalio 10 d., 9:15 val.

Renginio programa:

9.15–9.45

Dalyvių registracija, sutikimo kava.

9.45–10.00

 

Seminaro atidarymas. ES investicijų tendencijos ir poreikiai.

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) direktorius Aurimas Pautienius-Želvys

10.00–10.30

Tema: Decentralizuotos energetikos plėtra ir saulės energetikos perspektyvos Lietuvoje

 Energetikos ministerija, viceministras Rytis Kėvelaitis

10.30–11.10

Tema: Saulės energetika Lietuvoje ir jos panaudojimo galimybės: saulė ne tik elektrai, bet ir šildymui.

Lietuvos saulės energetikos asociacijos prezidentas Vitas Mačiulis

11.10–11.30

Kavos pertrauka

11.30–12.00

Tema: Saulės energijos panaudojimo kaštai ir ekonominė nauda.

Lietuvos saulės energetikos asociacijos viceprezidentas Andrius Karazinas

12.00–12.20

Tema: Saulės energetikos tematika LVPA priemonėse

LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Karolis Balaišis.

12.20–12.45

Pasisakymai, klausimai atsakymai ir diskusijos

Žemėlapis

Savanorių pr. 28, Vilnius

Kontaktiniai duomenys

Raktažodžiai: investicijos Energetika