BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Renginiai

Atvirų durų diena Šaltojo karo muziejuje, Plungės rajone

Artėjant Europos dienai, š. m. balandžio 24 dieną (penktadienį) 10 val., Šaltojo karo muziejus kviečia gyventojus į nemokamą atvirų durų renginį.

„Jau kurį laiką Šaltojo karo muziejaus lankytojus pasitinka atnaujinta unikali raketinės bazės ekspozicija, sutvarkyta muziejaus aplinka bei įrengta apžvalgos aikštelė. Šios permainos buvo įgyvendintos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Prisijungėme prie skaidrumo iniciatyvos „Jonvabaliai“, nes norėjome daugiau papasakoti gyventojams apie tai, kaip buvo panaudotos ES investicijos, kokie tikslai buvo užsibrėžti ir kokių rezultatų yra pasiekta. Tikime, kad ES lėšų panaudojimui turi galioti aukščiausi skaidrumo standartai – juk tai visų mokesčių mokėtojų pinigai. Apie projektą išsamiau papasakojome skaidrumo iniciatyvos „Jonvabaliai“ tinklalapyje, kur su visa šia informacija gali susipažinti kiekvienas gyventojas, o dabar kviečiame besidominčius su Šaltojo karo muziejumi susipažinti ir gyvai atvirų durų renginio metu“, – pasakoja Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas Giedrius Norvaišas.

Šaltojo karo muziejus yra vienintelis Europoje kariniame objekte įsikūręs muziejus, kurio tikslas vaizdžiai pademonstruoti gūdžią to meto atmosferą bei karinės ginkluotės visai žmonijai keliamą grėsmę. Unikalią ekspoziciją sudaro nuotraukos, vaizdo projekcijos bei įgarsinimai. Muziejaus koncepcijos autoriaus Vladimiro Orlovo bei režisieriaus Rimo Bružo iniciatyva šiam objektui netgi buvo sukurtas dokumentinis filmas „Šaltasis karas – baimės šešėlis“, kuris atskleidžia ginklavimosi varžybų poveikį Europos ir Lietuvos istorijai.

Pažintinio renginio metu Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas Giedrius Norvaišas bei Šaltojo karo muziejaus administratorė Ilona Urnikienė išsamiau papasakos apie įgyvendintą projektą bei, kaip jiems sekėsi investuoti ES struktūrinių fondų lėšas. Po trumpos informacinės renginio dalies, dalyviai bus kviečiami prisijungti pažintinei eskursijai po muziejų su vietiniu gidu. Lankytojai turės progą susipažinti su unikalia ekspozicija, taip pat pateikti juos dominančius klausimus apie projekto įgyvendinimo detales. Numatoma viso renginio trukmė – 1,5 val., renginys nemokamas.

Šaltojo karo muziejaus atvirų durų renginio dalyvių skaičius ribotas, tad ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu skaidrumas@jonvabaliai.lt arba tel. (8 5) 278 84 91. Registruojantis reikia nurodyti dalyvaujančių asmenų vardą, pavardę bei kontaktinį telefono numerį.

Renginio programa:

10:00–10:10    Renginio dalyviai renkasi Šaltojo karo muziejuje adresu: Plokščių k., Platelių sen., Plungės r., Žemaitijos nacionalinis parkas.
10:10–11.25    Muziejaus projekto pristatymas bei atsakymai į susirinkusiųjų klausimus, eskursija po objektą.

Balandžio 24 d. Žemaitijos nacionalinio parkas taip pat atveria duris lankytojams. Šią dieną vietos gyventojai ir svečiai kviečiami ne tik domėtis direkcijos veikla, tačiau taip pat nemokamai lankytis ekspozicijose, parodose bei ekskursijose. Daugiau informacijos apie visus atvirų durų renginius rasite tinklalapyje http://www.zemaitijosnp.lt/lt/renginiai/.

Žemėlapis

Šilinės g. 4, Plokščių k., Plungės r. sav.

Kontaktiniai duomenys

(8 5) 278 84 91. egle@icbaltic.lt
Atvirų durų diena Šaltojo karo muziejuje, Plungės rajone
Šilinės g. 4, Plokščių k., Plungės r. sav.