Renginiai
Centrinė projektų valdymo agentūra kviečia Jus į mokymus priemonės „Komunikacija apie ES investicijas” projektų vykdytojams.
Informacijos prieinamumas aktualus labai plačiai visuomenės daliai, tačiau jis yra itin svarbus regos, klausos ir intelekto sutrikimų turintiems žmonėms. Šioms grupėms reikalingi alternatyvūs informacijos pateikimo būdai, kad nė vienas žmogus nepatirtų atskirties nuo žinių.
2020 m. Lietuvos higienos instituto pateiktais duomenimis Lietuvoje buvo 450 tūkstančių (ir į šį skaičių neįtraukti disleksiją turintys asmenys) asmenų, negalinčių skaityti įprasto spausdinto teksto.
Informacijos aplinkos (tame tarpe ir sveikatos informacijos) neprieinamumas didelei daliai asmenų Lietuvoje išlieka dideliu iššūkiu – jiems neužtikrintos galimybės informaciją apie paslaugas gauti suprantama kalba. Neįgaliųjų reikalų departamento duomenimis, 65 procentai asmenų su negalia, kuriems reikalinga prieiga prie informacijos kitokiais nei įprasta būdais, dėl informacijos neprieinamumo patiria sunkumų savarankiškai gyvendami, naudodamiesi viešosiomis paslaugomis ir įsigydami prekes ar paslaugas.
Pažymėtina, kad šių metų lapkričio 23 d. posėdyje LR Seimo Žmogaus teisių komitetas svarstė Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymo projektą Nr. XIVP-2209 ir jam pritarė bendru sutarimu. LR Seimui priėmus šį teisės aktą, bus užtikrintos asmenų teisės, susijusios su informacijos prieinamumu įvairioms visuomenės grupėms.