BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Renginiai

Užutrakyje – įvertinimas geriausiems Europos Sąjungos investicijų projektams

Lietuvoje jau tryliktąjį kartą renkami geriausi Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų (ES fondai) finansuojami projektai. Finansų ministerijos organizuojamuose geriausių projektų rinkimuose „Europos burės 2021“ šiemet – net 91 dalyvis ir aštuonios skirtingos nominacijos.


Visi „Europos burių“ konkurse dalyvaujantys projektai yra bent iš dalies finansuoti 2014–2020 m. ES fondų lėšomis. Jie nebūtinai yra baigti, tačiau jau yra sėkmingai įgyvendinę didžiąją dalį (daugiau negu 51 proc.) savo veiklų ir turi aiškų rezultatą. Taisyklės numato, kad konkursui teikiamų projektų lėšos turi būti panaudotos skaidriai ir tinkamai, projektas ir jo vykdytojas turi būti nepriekaištingos reputacijos, nekelti abejonių visuomenei ir partneriams. 

Iš viso „Europos burių 2021“ konkursui buvo pateikta 91 paraiška. Daugiausia pretendentų į apdovanojimus sulaukė nominacija „Už darnios aplinkos kūrimą“ – net 21, kiek mažiau – „Už investicijas į žmogų“ (17), „Už bendruomeniškumo kūrimą“ (16), „Už inovatyvius sprendimus“ (14). Nemažai susidomėjimo sulaukė ir kitos nominacijos: „Už įdomiausius smulkaus verslo projektus“ dalyvauja 7 projektai, „Už efektyvumą  medicinoje“ – 6 projektai, „Už investicijas į ateities mokyklą“ – 5 projektai, „Už kūrybiškiausią projekto viešinimą“ – 5 ES fondų lėšomis finansuoti projektai. 
„Skaičiau projektus ir džiaugiausi – investicijos atliepia žmonių poreikius, padeda spręsti jų problemas, nukeliauja į atokiausius Lietuvos miestelius“, – savo įspūdžiais iš projektų vertinimo dalijosi kita komisijos narė, Lietuvos moterų lobistinės organizacijos valdybos pirmininkė Audronė Kiselienė.  
„Lietuva tikrai daro daug gerų darbų panaudodama ES lėšas, gal tik didžiuotis savo darbais dar neišmokome“, – sako vertinimo komisijos narys, „Robotikos Akademijos“ bendrasavininkas Kristijonas Vasiliauskas. 

Iškilmingas „Europos burių 2021“ apdovanojimų renginys planuojamas gegužės 27 d. Užutrakio dvaro sodyboje, kuri buvo pritaikyta šiuolaikinės visuomenės kultūros poreikiams panaudojant būtent ES lėšas. Dėl pandeminės situacijos į renginį kviečiami tik nuominuotų projektų vadovai, vertinimo komisijos nariai ir agentūrų atstovai.