BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Gerosios praktikos leidinys „Lygios galimybės darbovietėje. Vadovas darbdaviams“

Vykdytojas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Leidiniai

Siekdami suteikti Lietuvos darbdaviams naudingos ir aktualios informacijos šaltinį bei praktines gaires lygių galimybių įgyvendinimui, Žmogaus teisių stebėjimo institutas kartu su Lygių galimybių kontrolierės tarnyba parengė ir išleido gerosios praktikos leidinį „Lygios galimybės darbovietėje. Vadovas darbdaviams“. Vadove išaiškinama diskriminacijos sąvoka bei pateikiami praktiniai pavyzdžiai, kaip diskriminacija pasireiškia darbo santykiuose įvairiais įstatymų draudžiamais pagrindais. Leidinyje pateikiama aktuali informacija ir praktiniai patarimai, kaip užtikrinti lygias galimybes ir nediskriminavimą įvairiose darbo santykių srityse: priimant į darbą, sudarant darbo sąlygas, suteikiant profesinio tobulėjimo galimybes, atlyginant už darbą, ir kitose. Vadove darbdaviai taip pat ras išsamių patarimų ir gerosios praktikos pavyzdžių, kaip tinkamai pritaikyti darbo sąlygas darbuotojams su negalia.

 

Leidinyje pateikiami priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo, mobingo, psichologinio smurto apibrėžimai bei patarimai, kaip reaguoti į tokius reiškinius, kaip užtikrinti objektyvų ir nešališką skundų nagrinėjimą bei kaip apsaugoti nukentėjusius nuo tokio elgesio darbuotojus.

Vadovas parengtas atsižvelgiant į naujausius lygias galimybes reguliuojančių įstatymų reikalavimus. 2016 m. priimta Darbo kodekso redakcija įtvirtino naujas pareigas darbdaviams dėl lyčių lygybės ir nediskriminavimo principų įgyvendinimo, pavyzdžiui, daugiau nei 50 darbuotojų samdantys darbdaviai privalo priimti lygių galimybių politiką ir jos įgyvendinimo priemones bei supažindinti su šiais dokumentais darbuotojus. Tad vadove taip pat pateikiama informacija ir patarimai, kaip pasirengti organizacijos lygių galimybių įgyvendinimo veiksmų planą bei kokias priemones šiam planui pasirinkti.

Tikimės, kad leidinys prisidės prie diskriminacijos darbo rinkoje prevencijos ir geresnio lygių galimybių užtikrinimo visiems darbo rinkos dalyviams.

 

Nuoroda: http://hrmi.lt/wp-content/uploads/2020/11/LygiuGalimybiuVadovas_A53mm-LT-WEB-4-1.pdf