Gerosios praktikos leidinys „Psichikos sveikata darbe“
Vykdytojas | Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba |
Produkto sritis | Švietimas ir mokslas |
Produkto rūšys | Leidiniai |
Siekdamas atliepti organizacijų, norinčių kurti psichologinę ir emocinę gerovę darbe, poreikius, Žmogaus teisių stebėjimo institutas išleido psichikos sveikatos ekspertės Karilės Levickaitės parengtą gerosios praktikos vadovą „Psichikos sveikata darbe“. Vadove darbdaviai, jų atstovai, už psichologinę gerovę darbe atsakingi organizacijų darbuotojai ras aktualią ir naudingą informaciją bei praktinius patarimus, kaip užtikrinti psichikos sveikatai palankią aplinką ir kultūrą darbovietėje.
Leidinyje pateikiamas psichikos sveikatos apibrėžimas bei svarbiausi jos aspektai, aptariama geros psichikos sveikatos nauda visuomenei, darbuotojams ir organizacijoms, pateikiami gerosios praktikos pavyzdžiai ir patarimai, kaip kurti psichikos sveikatai palankią kultūrą organizacijoje, kaip suteikti pagalbą darbuotojams, patiriantiems psichikos sveikatos sunkumų, kokias priemones pasirinkti, kad organizacijos atsakas į psichikos sveikatos sunkumus būtų strateginis ir gerai suplanuotas. Vadove taip pat pateikiami patarimai, kaip užtikrinti mobingo ir psichologinio smurto darbo vietoje prevenciją, kaip reaguoti į šiuos reiškinius bei tinkamai atliepti nukentėjusių nuo tokio elgesio darbuotojų poreikius.
Tikimės, kad leidinys prisidės prie geresnės darbuotojų psichikos sveikatos Lietuvos darbovietėse užtikrinimo ir saugios, darbuotojų psichologinę ir emocinę gerovę puoselėjančios darbo kultūros kūrimo.
Nuoroda: http://hrmi.lt/wp-content/uploads/2020/11/Psichikos-sveikata-darbe-A4-web-2-1.pdf